Депутатка Металургійної райради від Сили Людей Ольга Болотна у програмі незалежної медіа-платформи «Експерт-КР» «Відверто про» розповіла про корупційні схеми школи №4, які їй вдалося викрити разом з іншими активними небайдужими і сміливими батьками.

Близько трьох місяців наполегливої праці, запитів, пошуку необхідної інформації знадобилося, щоб зібрати доказову базу, після чого було написане офіційне звернення до правоохоронних органів. А після бездіяльності з боку правоохоронців вирішили надати проблемі широкого розголосу.

Окрім того Ольга зазначає: «Ми хочемо реальних змін. Нехай усі бачать і чують, що батьки вже не ті. Ми не боїмося нікого. Треба жити за законами». Депутатка, активна мама закликає інших батьків також не боятися, об’єднуватися, вона упевнена, що проблему треба показувати і вирішувати разом.

У травні цього року Ольга стала ініціатором громадської організації «Батьки КЗСШ 4 м. Кривого Рогу», нинішнім членам якої набридло мовчати і терпіти, заплющувати очі на беззаконня, віддавати свої гроші до чиїхось жадібних ненажерливих рук.

Стадія запущеності корупції — найпоширенішої важковиліковної хвороби суспільства — визначається присутністю цієї зарази в освіті. Процвітання корупції в цій сфері — найнебезпечніша форма мутованого захворювання, адже тут формується майбутнє покоління, особистості майбутніх громадян, які разом із незаконними зборами грошей, вимушеним примиренням батьків зі станом речей і покорою вчителів засвоюють певну модель поведінки та складають ставлення до корупції як до чогось припустимого або й нормального.

Ось чому так складно просувається ідея прозорих відкритих конкурсів директорів закладів освіти! Прогресивний неручний директор замість пригодованого наглядача — це вільно мислячий учитель, що має більше можливостей застосування справжнього творчого підходу не лише до викладання матеріалу, а й до виховного процесу — і, як наслідок, гармонійно розвинена особистість з критичним мисленням, яка не мовчить, яка питає, яка чітко усвідомлює, де правда, а де лише її оболонка.

Зрештою ми маємо усвідомити, що покладатися нема на кого. Дієвим методом лікування від корупції, зокрема в освіті, нині є ми самі та наша активність.