Сила Людей Кривого Рогу, висуваючи кандидатом у мери Світлану Сову, мала на меті запропонувати нашому місту добре підготовленого фахівця з професійною командою, не залежних від олігархічних партійних проектів, підзвітних громаді та орієнтованих на розвиток міста. Ми розуміли, що клан Вілкулів задіє весь арсенал методів і скористається недосконалістю виборчого законодавства для реваншу за фактичну поразку на минулих виборах. На жаль, великі партійні проекти, представлені у Верховній Раді, нічого суттєвого діям Вілкула не протиставили.

Ми боролися чесно і не зрадили свої принципи, бо перемога сумнівною ціною нам не потрібна. Ми вели кампанію без олігархічних грошей та популізму. Радіємо, що криворіжців, готових підтримувати наші засади попри брудну кампанію основного конкурента, усе більше. Дякуємо всім, хто віддав голос за Світлану Сову, забезпечивши нашому кандидату вагоме 3 місце, а особливо — численним волонтерам, які долучилися до кампанії та допомогли втілити її в життя.

Результати виборів є тривожним діагнозом і для міста, і для всієї України. Якщо найшвидше не зміняться закони, що регламентують проведення виборів, та керівництво ЦВК, не почнуться реальні зміни в правоохоронних органах і не розвиватимуться справжні партії, а не олігархічні проекти, дуже можливий масовий реванш екс-соратників Януковича в національних масштабах. Силу Людей це не влаштовує, тож докладатимемо всіх зусиль, щоб домогтися потрібних змін.

Порушення на виборах 27 березня були очевидними, що засвідчене і учасниками перегонів, і організаціями-спостерігачами (КВУ, Опора тощо). На жаль, величезна перевага в голосах Ю. Вілкула не дає надії, що перерахунок чи скасування результатів на якихось дільницях змінять остаточний результат. І все ж Сила Людей докладе зусиль, щоб довести до кінця справи, де ми побачили ознаки злочину, бо цього вимагає справедливість. Для її відновлення готові також сприяти всім іншим учасникам виборчого процесу, зацікавленим у конструктивних діях.

Ми визнаємо свою поразку на цих виборах. Зараз нам не вистачило часу для розбудови структури, яка забезпечила б чесну переконливу перемогу в нашому великому й непростому місті. Але ми обов’язково це зробимо. При цьому ми вважаємо перемогу Ю. Вілкула пірровою, адже вона побудована передусім на підкупі, брехні, маніпуляціях і розбраті. Докладатимемо зусиль, щоб усе більше криворіжців ставали нечутливими до такої пропаганди. Не сумніваємося, що цей результат політика з минулого – явище тимчасове, і Кривий Ріг уже досить скоро чесно обере собі патріотичну, професійну і проєвропейську владу.