В останній день осені відбулася зустріч депутатів «Сили Людей» з німецькою політикинею, депутаткою Бундестагу у 2009–2013 роках Віола фон Крамон. Віола є однією зі знаних у Німеччині експертів із питань України і дотепер продовжує віддано адвокатувати важливість допомоги нашій країні серед європейського істеблішменту.

Незабаром можливості та вплив фон Крамон можуть зрости, адже вона балотується до Європарламенту від Партії Зелених і має серйозні шанси перемогти на виборах. В Україні Віола вже бувала десятки разів у межах численних політичних і громадських проектів, до яких дотична, до нашого ж міста вона потрапила вперше. Тож на цій неформальній зустрічі наші представники мали всі шанси донести до німецької гості важливість звертати увагу на Кривий Ріг. «Наше місто, — наголосив Юлій Морозов, — через те, що не є обласним центром попри свої великі розміри, а також через закритість його очільників часто лишається поза радарами уваги міжнародних партнерів. Тому втрачається багато шансів на ефективну співпрацю, а загрози розвитку міста в неправильному напрямі збільшуються».

На зустрічі говорили про різні питання, поміж них і про важливість німецького досвіду для розвитку сфери ЖКГ, зокрема цивілізованої роботи керуючих компаній, адже саме цими темами серйозно займаються наші партійці Андрій Немченко й Олександр Козаченко. Серйозну увагу приділили екологічним питанням, домовилися про подальші кроки, які дадуть місту шанс на незалежний якісний моніторинг стану забруднення довкілля. А отримані завдяки моніторингу об’єктивні факти допоможуть тиснути на місцевих забруднювачів по кількох фронтах — з боку місцевого самоврядування, а також через європейські інституції, які мають для цього певні інструменти.

«Війна, — поділилася своїми враженнями Віола фон Крамон, — є надсерйозною проблемою для України. Однак є ще серйозніші — неефективне корумповане врядування, що і стало однією з причин тих трагічних подій, через які проходить ваша країна. І ті ж самі проблеми заважають їй ефективно розвиватися сьогодні. Але коли я зустрічаюся з такими людьми, як ви, які готові до серйозних змін, я відчуваю відповідальність доносити цю інформацію до моїх співвітчизників, організовувати їхні візити до вашої країни, щоб вони бачили, що тут є величезний потенціал».

«Для нашої партії є дуже важливою міжнародна співпраця, — додала Світлана Сова. — Ми багато працюємо для її розбудови на всеукраїнському рівні. Але привертати увагу європейської спільноти до локальних проблем наших міст, які часто лишаються такими собі феодальними князівствами, є, на мою думку, найголовнішою, хоча і непростою задачею. Тому такі зустрічі є дійсно значущими для Сили Людей Кривого Рогу».