Доповідь Івана Карого про готовність міста до зими депутатка Наталя Шишка оцінила досить критично. Коментуючи свій виступ у сесійній залі, вона сказала: «У доповіді директора департаменту розвитку інфраструктури міста, зокрема, зазначалось, що по місту відновлено 14 км тепломереж, а на семи кілометрах КП “Тепломережа” відновлено ізоляцію. Числа мізерні, враховуючи те, що загальна протяжність наших тепломереж така, як відстань від Кривого Рогу до Києва і назад, а також те, що вся система має високий ступінь зносу, вона давно фізично і морально застаріла.

При цьому депутатів було проінформовано, що “у місті постійно проводиться робота щодо реалізації оптимізованої схеми перспективного теплопостачання”. І так уже скоро 10 років, як “постійно проводиться”. Але будь-який проєкт має терміни реалізації, він не може втілюватись вічно. Ця фраза роками кочує з однієї пояснювальної записки до проєкту рішення міської ради про готовність міста до зими в іншу, без будь-якої конкретики. Фактично це означає, що нічого досі не оптимізовано і не модернізовано. Є лише якісь рухи на рівні перемовин з Європейським Інвестиційним Банком, декларативних угод. А фізично нічого не зроблено, жодна гігантська котельня не виведена з експлуатації, жодна багатокілометрова теплотраса не демонтована з метою наближення джерела теплогенерації до споживачів.

Водночас чиновники в черговий раз констатують, що є ризик зриву опалювального сезону та виникнення надзвичайної ситуації через складний фінансовий стан АТ “Криворізька теплоцентраль”, левова частка акцій якого перебуває в державній власності. При цьому вони ж не вжили заходів із погашення заборгованості комунального підприємства “Криворіжтепломережа” перед АТ “Криворізька теплоцентраль”, яка на сьогодні становить (!!!) 1,4 млрд грн.

Наявність цієї заборгованості підтверджена десятьма рішеннями судів, які не виконуються роками, за невиконання рішень суду передбачена кримінальна відповідальність, а пан Карий розказує про укладення якогось договору про реструктуризацію боргу.

При цьому на АТ “Криворізька теплоцентраль” роботи з підготовки до зими ведуться в борг, у надії на те, що з надходженням коштів буде здійснено розрахунок з підрядниками.

Однак міська влада, будучи власником і контролером підприємства-боржника КП “Криворіжтепломережа”, взагалі знімає з себе відповідальність за проходження опалювального сезону на території обслуговування АТ “Криворізька теплоцентраль”».

У результаті обговорення більшість депутатів натиснули червоні кнопки «проти», давши тим самим негативну оцінку готовності міста до зими.