Петицію Наталі Шишки щодо припинення поборів на кладовищах міська рада підтримала одноголосно. Але без фокусів не обійшлося: прямо ігнорувати голос громади «Блок Вілкула» та ОПЗЖ не наважилися, тож звук під час трансляції доповіді Наталі Шишки було приглушено.

«Кожному з нас доводиться стикатися з горем, втратою рідних, близьких. І тоді ми з вами стаємо споживачами ритуальних послуг і водночас об’єктами для корупційних поборів при вирішенні питання могили, коли за один раз сім’я на кладовищі мусить віддати суму, що дорівнює тій, яку вона, скажімо, економить протягом року завдяки безоплатному проїзду або в кілька разів вищу, ніж та, яку отримує на часткову компенсацію оплати комунальних послуг. Голосування по цій петиції по суті має дати відповідь на питання: то Кривий Ріг — соціальне місто чи місто, де однією рукою дають із бюджету, а іншою витягають кошти з людських кишень?», — звернулась депутатка до своїх колег.

Вона наголосила: «Проблема кладовищенських поборів у Кривому Розі є давньою і системною. Не йдеться про якісь окремі поодинокі випадки. Поодинокими є випадки, коли вдається вирішити питання могили за офіційною розцінкою 1922 грн».

Обґрунтування авторки петиції, наведені нею факти про торги на могилах настільки переконливі, що ігнорування їх обернулось би для провілкулівської більшості значними репутаційними втратами. Не підтримати петицію — означало б визнати свою зацікавленість в існуванні системи кладовищенських поборів.

«Там, де є ризик не тільки понести репутаційні втрати, а й отримати на свою адресу людське прокляття, всі тільки за. Бо скоро йти на позачергові вибори. Але натисканням зеленої кнопочки справа не закінчується. Тепер побачимо, як петиція буде реалізована на ділі. Особисто я як депутат міської ради готова надати свої пропозиції щодо організаційних заходів, запровадження яких зведе до мінімуму корупційні ризики та створить умови для того, щоб права споживачів ритуальних послуг були захищені. Але якщо хтось думав, що відбувся підтримкою петиції і на цьому все, він глибоко помиляється. Ані покласти під сукно вимогу петиції, ані саботувати втілення в життя цієї вимоги я не дозволю, триматиму це питання на особистому контролі до кінця депутатської каденції. Так що їм мене ще глушити — не переглушити. Так в СРСР глушили Голос Америки і Свободу. І де тепер СРСР?» — сказала депутатка Наталя Шишка.

 

Відео надав депутат Сили Людей Денис Скворцов.