Фото з сайту LANDLORD

27 квітня на сесії Саксаганської райради прийнято нову редакцію положення «Про електронні петиції», безперечно підтриману депутатами. 95% унесених правок запропонувала депутатська фракція «Сили Людей», передусім Михайло Смірнов та Олександр Балабан, які юридично обґрунтували доцільність внесення конкретних правок, що створюють найоптимальніші для громади умови розгляду е-петицій.

Підтримка й активне опікування цим питанням депутатів не були марними. За словами Михайла, «роботи проведено чимало. Питання постійно тримали на контролі. Наполегливо домагалися свого. Дечим довелося поступитися, але основні питання ми відстояли — і це головне».

Посильну допомогу в експертній підтримці надав Центр Розвитку Інновацій – Center for Innovations Development. Не можна відкидати і роль працівників виконкому, які почули переконливі доводи та пристали на пропозиції, що передусім лобіюють інтереси мешканців району.

Електронна петиція буде розглядатися, як і в багатьох містах України, на засіданнях райрад, попередній розгляд здійснюватиме постійна комісія. За словами Михайла Смірнова, це надзвичайно важливо, адже збільшує шанси петиції бути прийнятою: «Вердикт петиції виноситиметься не кулуарно “більшістю” комісії без зайвих свідків, як пропонувалось і як це робилося зазвичай, а публічно, на засіданні райради, де завжди ведеться відеозйомка, присутні представники громадськості, преси, коли набагато важче щось приховати. Голосують значно більше депутатів».

Важливим здобутком є те, що автора петиції, яка набрала необхідну кількість голосів, запрошуватимуть на засідання постійної депутатської комісії з профільного питання для попереднього розгляду петиції не за необхідності, а обов’язково.

Також буде можливість у разі потреби запросити замість автора петиції його представника за довіреністю. «Суть петиції має доносити автор, у кожному разі йому ставитимуть питання. Якщо людина фізично не може бути присутньою на засіданні комісії або сесії райради, її повинен замінити представник, який дійсно знається на поставленій у петиції проблемі», — зазначив Олександр Балабан.

Інформування про хід виконання рішень про стан реалізації електронних петицій відбуватиметься на засіданнях райрад та на веб-сайті виконкому: «Загалом електронна петиція для райради — це нове. Міськрада інформує фактично тільки про результати або впровадження, або неможливість виконання питань, поставлених у петиції. Тепер райрада буде інформувати про хід виконання та результати», — пояснює Олександр.