Бюджет Кривого Рогу — традиційно найбільший серед міст, які не є обласними центрами. На 2022 рік він обрахований по доходах і видатках у сумі 9,3 мільярда гривень. Здавалося б, місто промислових гігантів має можливості для розвитку.

Що ж на практиці?

Нещодавні перевірки Держаудитслужби виявили за період 2018–2021 рр. порушення на астрономічну суму. І це спричинило справжню істерику представників міськвиконкому та провладної преси про те, що державний аудит був каральною політичною акцією. Утім мета аудиту — виявити порушення, корупційні складники, дати рекомендації з доцільного й ефективного витрачання коштів, а також із наповнення дохідної частини бюджету.

Коли ж під час бюджетної сесії міськради депутатка Наталя Шишка поставила директору департаменту фінансів міськвиконкому запитання про те, які висновки й рекомендації Держаудитслужби було враховано при формуванні бюджету громади на 2022 рік, то у відповідь усі почули: «Ми оскаржуємо в суді висновки і рекомендації!» Тобто продовжуватимемо в тому ж дусі. І на беззмістовну судову тяганину, яка має на меті відбілення репутації казнокрадів та створення інформаційних приводів, також витрачатимуться кошти платників податків.

Зауважимо, що криворізькі можновладці дуже засмакували тему про місто, яке «не підкорилося Києву». Але фактично констатуємо, що Кривий Ріг втрачає ще один рік для зупинки занепаду та повернення на шлях розвитку.

Для Наталі Шишки як депутатки це вже шостий бюджет. «І це бюджет, який не відповідає викликам, що стоять сьогодні перед територіальною громадою. Основними принципами його формування стали передвиборчий популізм і корупційний інтерес. Це бюджет проїдання та розкрадання. Це навіть не бюджет, а матриця, болванка, яка залишається незмінною впродовж багатьох років. Платникам податків, тим, що в шахтах, кар’єрах і домнах, треба лише справно наповнювати цю матрицю. А ті, хто його з апетитом освоюватиме, уже стоять на низькому старті. Ми не даємо голосів за цю мрію корупціонера», — резюмувала депутатка від Сили Людей.