Морозов Роман Олександрович

Морозов Роман Олександрович

  • 04.11.1980 р.
  • програмний директор КГЦ «ШЕLTER+»
  • безпартійний
“Будь тією зміною, яку ти хочеш побачити у світі.”

Громадський діяч, співзасновник культурно-громадського центру ШELTER+, координатор Криворізької Ради Церков, безпартійний, одружений.

Родина і альтруїзм

Роман виріс у звичайній багатодітній родині. Його батьки подавали власний приклад альтруїзму, волонтерства, любові до людей і до Бога. Мама і тато встигали у вільний від роботи час створювати табори для дітей та займатися неформальною освітою не лише зі своїми, але й із сусідськими дітьми.

Покликання і педагогіка

Саме тому, уперше побувавши вихователем у літньому таборі, Роман сформулював для себе напрямок, знайшов, як то кажуть, свою стежину і вирішив бути вчителем, а в ідеалі – відкрити приватну школу, щоб допомагати молодим людям зростати цілісними особистостями. Закінчивши Криворізький державний педагогічний університет (2003 рік) та отримавши кваліфікацію вчителя, він так і не знайшов відповіді на багато запитань. Система й методи освіти не влаштовували, і за деякий час Роман здобув науковий ступінь магістра гуманітарних наук міжкультурних досліджень у Теологічній семінарії альянсу (2011 рік, Наяк, США).

Третій сектор і ШELTER+

Усе свідоме життя Романа пов’язане з формуванням громадянського суспільства і творенням так званого «третього сектору», себто з громадськими організаціями та волонтерською діяльністю. Він разом з однодумцями підтримував і створював громадський рух у місті. Перераховувати проекти, яким дав життя Роман Морозов і команда, можна довго. Головний з них – це створення культурно-громадського центру ШELTER+. Серед іншого – робота з дітьми, підлітками і молоддю, навчання волонтерів і батьків, проведення різноманітних фестивалів і таборів, зустрічей і семінарів, міжнародних та всеукраїнських проектів, публічні виступи в Україні і за кордоном та багато інших втілених у життя ідей.

Ганді і Криворізька Рада Церков

Однією з важливих справ на сьогодні Роман вважає участь у Криворізькій Раді Церков. Це об’єднання, яке має перш за все продемонструвати криворіжцям конструктивний приклад єдності в різноманітності. Друге важливе завдання: дати надію співгромадянам у важкий час війни і криз. Представники християнських церков міста (православні, католики і протестанти) залюбки підтримали ідею. Молитовні Віча заради спільної молитви за мир і спокій в Україні вже неодноразово збирали на майданчиках міста сотні небайдужих мешканців. Роман наразі є секретарем Ради Церков і бере безпосередню участь у діяльності цієї організації. Він – високодуховна людина, можливо, ще й тому, що своїми віртуальними гуру вважає таких велетів планетарного масштабу, як Махатма Ганді та Мартін Лютер Кінг. Тих, хто змінював системи, протистояв їм, реформував…

Як змінити країну

«Припини брехати і красти!» – це простий, але дуже дієвий механізм, користуючись яким можна перебудовувати всю країну. Романові любити Бога і любити людей, робити життя своє, своїх рідних, співгромадян простим не важко. Це підтверджують усі заходи ШELTER+.

«Добре ім’я – краще золота», – цитує Роман слова царя Соломона. Коли слова невіддільні від справ, тоді легко, просто, зрозуміло й щасливо жити.

Автостоп і музика

8 років тому Роман з дружиною відкрили для себе цікавий вид мандрівок із пригодами та знайомствами – подорожі автостопом. Таким чином об’їздили всю Україну і Грузію. Це простий спосіб дізнатися дійсно щось нове про країну.

Ще одне хобі Романа – музика. Варган, пімак, колісна ліра, свищики, флейти, гітари, бонги і ще багато різних музичних інструментів в його колекції. Він полюбляє не тільки слухати якісну музику, а й сам освоює всі музичні інструменти, які потрапляють до нього в руки.

Для того щоб зло перемогло, достатньо, щоб добрі люди сиділи склавши руки.