30 вересня представники Молодіжне крило Сили Людей провели перший екомаршрут у нашому місті. За словами координатора організації Микита Водзянський, своєрідна акція направлена на покращення екологічної ситуації в місті. Ідея заходу належить членкині Координаційної ради Вікторія Коцуба.

У результаті зусиль за 2,5 години назбирали 10 маленьких, 6 середніх та 9 великих пакетів сміття, прямуючи від площі О. Поля (ПК «Мистецький») до кінотеатру «Олімп». Прибирання провели в Саксаганському парку, біля стадіону ДЮСШ №20, на вулицях Бикова, Володимира Великого, Софії Перовської, Тесленка та Катеринівській.

Організатори впевнені, що це тільки початок, у планах — проводити подібні екологічні акції та заходи часто. У такий спосіб молодь хоче привернути увагу влади й громадськості до кількох речей. По-перше, на вулицях нашого міста дійсно багато сміття і це є серйозною проблемою як для екології, так і для естетичного вигляду. По-друге, не так багато часу і зусиль потрібно, щоб зробити елементарно охайною хоча б ділянку біля власного будинку. А головне — чисто там, де не смітять.

Хтось може заперечити, мовляв, нехай комунальні служби краще працюють за наші податки. Безумовно, влада має посилити контроль за роботою прибиральників, забезпечити систематичне, а не час від часу прибирання. Та хочемо зауважити, що в Німеччині, де комунальні служби справно працюють, до «сміттєвої» дисципліни все ж привчають, зокрема нічогенькими штрафами. За даними Укрінформ, там за невеликий об’єм сміття, яке не потрапило в урну, доведеться заплатити 35 євро, те саме за виплюнуту жуйку, за кинутий додолу недопалок — 20 євро. Навіть за «екологічні» відходи на кшталт недогризків, кісточок від фруктів і ягід, а тим паче бананову шкірку, може накладатися штраф.

Охочих допомогти серед місцевих жителів цього разу не знайшлось, хоча слова підтримки звучали — і це вже немало. Хлопці й дівчата, які душею вболівають за екологічний стан рідного міста, бо їм тут жити, не втрачають оптимізму та надії, що в майбутньому до подібних заходів долучатиметься більша кількість активних і небайдужих, люди ставатимуть акуратнішими. «Я вірю: якщо надалі ці акції продовжаться, ми зможемо очистити Кривий Ріг і припинити таке масове забруднення нашої рідної землі», — зазначила членкиня Координаційної ради Молодіжного крила СЛКР Єлизавета Канєвська.