24 лютого перед будівлею виконкому Криворізької міської ради за пів години до початку сесії відбудеться мирний мітинг за відновлення справедливості та повернення в правове поле актів про встановлення автономного опалення, які видало людям КП «Криворіжтепломережа» у 2010–2012 роках.

Організовують акцію мешканці Кривого Рогу за підтримки ГО «Правовий вектор» з метою привернути увагу громадськості та місцевої влади до проблеми з нарахуванням боргів за тепло, яке люди не отримували впродовж років.

Чому мітинг прив’язаний до сесії і до чого тут «Сила Людей»? Ми отримували численні звернення тих, хто стикнувся з проблемою, яка в нинішніх криворізьких реаліях фактично не має розв’язання. Глибоко проаналізувавши ситуацію, розуміємо, що вихід можливий лише при консолідованій діяльності всіх зацікавлених сторін і наявності політичної волі у влади міста.

Тому депутати ПП «Сила Людей» погодилися допомогти. На їхнє переконання, саме влада допустила виникнення патової ситуації, коли дозволи, які видало одне підприємство, інше підприємство не визнає. Світлана Сова підготувала проєкт рішення про створення тимчасової комісії з вирішення цього питання, його мають розглянути 24 лютого, у день мітингу, на сесії Криворізької міськради.

У 2010–2012 роках абоненти комунального підприємства «Криворіжтепломережа» встановили автономне опалення та відключилися від централізованого теплопостачання, що підтверджується актами КПТМ «Криворіжтепломережа», справжність яких встановлена досудовим слідством. Невдовзі рішенням міської ради абонентів КПТМ «Криворіжтепломережа» разом із мережами передали до АТ «Криворізька Теплоцентраль», але в базу абонентів, відключених від мереж центрального опалення та облаштованих індивідуальним джерелом опалення, зміни не внесли, що й створило проблему.

Тобто відключення, проведене й оформлене на комунальному підприємстві, «Теплоцентраль» не визнає та нараховує плату як за стовідсотково надані послуги. Понад двісті осіб, які намагались у законний спосіб домогтися справедливості, перебувають у патовій ситуації. «Теплоцентраль» виставляє кожному борги по 50 000 гривень за послуги, яких мешканці не отримували.

За словами юристки, депутатки від ПП «Сила Людей» Світлани Сови, насправді постраждалих набагато більше. Люди лишаються сам на сам із проблемою. Місцеві суди за вказівкою згори не захищають своїх громадян і служать монополісту, приймаючи рішення, які суперечать цілій низці законів та Конституції. А Верховний Суд не береться розглядати ці справи через їхню малозначність. Питання давно могла вирішити міська влада — досить було вчасно прийняти положення про автономне опалення, як це зробили в інших містах України. Влада ж заплющує очі й постійно годує обіцянками. Саме тому мешканці вирішили діяти рішучо.

Ініціатор заходу, один з постраждалих Дмитро Тенетко зазначив: «Люди налаштовані серйозно. Бо всі добре розуміють: якщо нічого не робити і дати владі стояти осторонь, то нас суди впродовж року задавлять».
Дмитро Тенетко опинився в найбільш патовій ситуації. На сьогодні активіст пройшов усі судові інстанції в Україні. Суд першої інстанції він виграв. Апеляційна інстанція, що в Кривому Розі, прийняла рішення не на його користь. Верховний Суд не розглянув справу за малозначністю. Залишається надія на Європейський суд. Але «Теплоцентраль» подала другий позов до Дмитра про повернення решти боргу.

Тож 24 лютого мешканці з надією чекатимуть, що проєкт внесуть до порядку денного й відповідно відреагують. Частина активістів будуть присутні на сесії та чекатимуть результатів.

Початок мітингу — о 8:15.
Початок зборів — о 8:00.
Місце проведення — перед вхідними дверима виконкому Криворізької міської ради на площі Молодіжній, 1.

Голова ініціативної групи — Дмитро Тенетко (0985487995).