«“Теплоцентраль” повинна гріти громадян, а не “нагрівати” їх», — із такими лозунгами 24 лютого під стіни міськради вийшли десятки власників квартир з автономним опаленням, встановленим у 2010–2012 роках.


Дозволи на встановлення автономки мешканцям видало КП «Криворіжтепломережа». Але у 2013 році рішенням міськради мережі цього підприємства разом з абонентами передали до «Криворіжтеплоцентралі», яка не визнає законності актів про дозвіл на встановлення автономного опалення. Людям виставляють борги в 50 000 грн за неотриману послугу. Кишенькові місцеві суди стають на бік підприємства.


Щоб вирішити це питання, необхідно для початку створити тимчасову комісію. Та проєкт рішення про створення такої комісії, який 24 лютого подала депутатка Світлана Сова, навіть не внесли до порядку денного.


Поки мітингарі мерзли на вулиці, директор департаменту інфраструктури міста Іван Карий із трибуни теплої сесійної зали заявив, що наявні в людей акти та дозволи є фальшивими. Цю неправдиву інформацію встиг поширити Перший Міський. Влада відверто повертається спиною до людей.


«По-моєму, чувак, нас кинули», — було написано на одному з плакатів мітингарів.


Протидіяти агресивній судовій кампанії монополіста в умовах бездіяльності влади людям дуже важко, та вибору в них нема. Наразі планують свої подальші дії.


Щодо промови директора департаменту. Представники постраждалих готують заяву про притягнення Івана Карого до відповідальності за поширення неправдивої інформації за статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також юристи будуть звертатися з цивільним позовом до Івана Карого та Першого Міського.