«Вивчивши всі матеріали, Міндовкілля доручило Державній екологічній інспекції вжити заходів для зупинки діяльності відвалу “Степовий-2” відповідно до статті 13 Закону “Про оцінку впливу на довкілля”. Ми не полишаємо цю справу. І будемо далі стежити за розвитком подій», — повідомила на своїй сторінці коаліція «Досить Труїти Кривий Ріг».


З приємною новиною привітала мешканців Світлана Сова: «Потроху рухається справа по відвалу “Степовий-2”. Дуже приємна новина! А починали з того, що зібрали до скарги, яку підготували фахівці “Досить труїти Кривий Ріг”, тисячі підписів. На Макулані їх збирали я і Денис Мишковський, на Карачунах Тетяна Мельниченко і Катерина Таран. Потім у судах працювали Елена Шафранова і я. Потім купа скарг і з боку “Досить труїти Кривий Ріг”, і з боку Тетяни Мельниченко та інших мешканців».

Щоб досягти такого результату, ДТКР зробили низку запитів до Міндовкілля, поліції, ДЕІ та інших державних органів. Повідомили про знайдені порушення, про зауваження, які були ще на етапі оцінки впливу на довкілля. Подали позов до суду про скасування висновків з ОВД. Активно долучилися до боротьби ГО «ЕкоТека» на чолі з Тетяною Мельниченко та депутатка від Сили Людей, юристка Світлана Сова.

Не залишилися осторонь самі мешканці Макулану, Карачунів і Всебратського — районів, які «забули» врахувати до зони впливу нового об’єкта ще під час процедури оцінки впливу на довкілля. Люди зібрали 1500 підписів, які долучили до документів.

Завдяки спільним зусиллям удалося використати найменший шанс, аби почалися серйозні зрушення в напрямі припинення незаконної діяльності «Степового-2».