16 лютого відбулися збори погоджувальної комісії, до складу якої ввійшли Юлій Морозов та Сергій Куриленко, які цього разу представляли громадські організації ОВГ та «Спільна мета», представниця ГО «ВОТГ “Громадська безпека”» Анна Амбросова. Були присутні також Ірина Голоднова та Тетяна Дацюк.

Після громадських слухань, на яких мешканці сказали своє категоричне «ні» намірам ІнГЗК розмістити на їхніх землях відвали та хвостосховища, Карпівська селищна рада ухвалила рішення створити погоджувальну комісію нібито для вирішення якихось суперечливих питань, що виникли під час слухань.

Проте ніхто так і не зрозумів, які ж саме суперечливі питання мали обговорювати 43 члени комісії, якщо мешканці одноголосно й однозначно виступили проти проекту Метінвеста, згідно з яким Інгулецький район з усіх боків заплановано оточити відвалами, що знищило б не лише кількасот гектарів родючих земель, а й прирекло б людей на життя в нестерпних екологічних умовах. На відсутність будь-яких суперечливих питань, а отже, перевищення повноважень голови селищної ради звернув увагу Сергій Куриленко: «Наскільки я пам’ятаю, громадськість одноголосно проголосувала “ні”, підстав для створення погоджувальної комісії не було».

У зв’язку з цим Юлій Морозов запропонував розпустити незаконно створену комісію. Пропозицію довелося повторювати кілька разів, урешті-решт після деяких уточнень, унесених активістом у формулювання пропозиції, більшістю вона була підтримана. Хоча представники ІнГЗК усіляко правдами й неправдами намагались домогтися свого, вдаючи із себе турботливих: мовляв, вони просто хотіли обговорити свої наміри, це ж бо все для людей, яким вони, такі сердобольні та жалібні, пішли назустріч. Та люди знають, що їхнє «поговорити» порушує законодавство й продиктоване лише власними інтересами.

Плани хитромудрих метінвестівців, які під шумок хотіли проштовхнути вже новий проект, геть не той, з приводу якого пройшли громадські слухання, розпалися. Обійти закон, оминути чергові громадські слухання не вдалося завдяки представникам громадських організацій та місцевим активістам.

Поміж іншим, другий проект, який пропонуватиме збагачувальний комбінат, мало чим відрізняється від першого. Так, трохи, на кількасот метрів збільшили санітарну зону. Та за словами екологів, зокрема Юлії Ореханової та Ганни Амбросової, це не вирішує проблеми.

Вихід є. І він полягає в рекультивації старих кар’єрів. Проте його вперто ігнорують, розповідаючи байки про те, що в нашому місті незасипаних кар’єрів дуже мало.