Мешканці Макулану створили петицію з проханням облаштувати сучасний сквер. Чи почує людей влада, яка неодноразово заявляла про місто без окраїн?

Поки що Макулан, у якому колись вважалося жити доволі престижно — там були сучасні європейські квартири, чисте повітря, благоустрій на високому рівні, — поступово перетворюється на ту саму околицю. Постійні проблеми з транспортом, загроза закриття лікарень, відсутність медичних спеціалістів другої ланки, захаращені бур’янами величезні території, понівечені тротуари, проблеми з екологією через будівництво відвалів.

Попри все люди боряться за свої права й усіма силами намагаються зробити свій мікрорайон більш зручним і комфортним. Цього разу мешканці звернулися до влади з проханням облаштувати сквер, адже в районі нема жодної сучасної зони відпочинку. Подалися на Громадський бюджет. Авторами проєкту виступили депутат від Сили Людей Денис Колосовский і його помічник, місцевий мешканець Владислав Нестеренко.

Та проєкт відхилили! Аргументували це тим, що територія, на якій збираються облаштувати сквер, належить Міністерству оборони, відповідно туди не мають права виділяти кошти місцевого бюджету. У якості підтвердження виконком міськради надав Держакт 1980 року, у якому зазначається, вся територія Макулану відведена під полігон. Але тоді яким чином з’явився на ньому житловий масив? До того ж на геокадастровій мапі України окремо виділені землі полігону з кадастровим номером і землі, де розташовані Макулан і Військове містечко-35, яким кадастровий номер не присвоєний.

Денис Колосовский переконаний: «Місцевій владі просто не цікаво займатися Макуланом, приватним сектором, адже там проживає невелика кількість виборців. Витрати серйозні, а вихлоп у кінцевому результаті маленький. Владі цікаво зосереджувати увагу на крупних житлових масивах, проводити там якісь заходи».

Після відхилення проєкту макуланівці створили петицію. Її автор Денис Колосовский пояснює: «Проблема на Макулані одна і та сама вже триває десятками років: нема де прогулятися ввечері після роботи, вийти погомоніти з друзями, посидіти компанією, погратися з дітьми. Молодь уся гуляє на території нової або старої школи. Іншого місця відпочинку нема. Можливість організувати власне масштабне свято в мікрорайону також відсутня. Облаштувати сучасний сквер для культурного відпочинку дуже важливо! А зараз, в умовах карантину, коли кудись виїхати складно, проблема стає ще гострішою. Тому вважаю за потрібне максимально допомогти мешканцям у вирішенні цього питання».
За першу добу люди зібрали 1/4 від необхідної кількості голосів.

Якщо згодні з тим, що в Кривому Розі має бути комфортно всім мешканцям незалежно від місця проживання, підпишіть петицію.