Голова ГО «Батьки КЗСШ №4 міста Кривого Рогу» Ольга Болотна разом з активістами підважила корупційні схеми відділу освіти Металургійної райради, лишень попросивши надати тарифікаційні списки школи №4. Звісно, їй не дуже переконливо відмовили, пояснивши, що в списках містяться особисті дані вчителів, тож вони не про людське око.

Депутат і юрист Юрченко Тарас нагадує, що згідно з п. 5 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб. Та що таке закони чи міністерські накази для відділу освіти?

Для підстраховки адміністрація школи у відповідь на запит Ольги Болотної надсилає листа зі переліком і підписами усіх учителів про їхню незгоду надавати особисті дані третій особі. Але ж завіса! У цьому переліку навпроти кожного прізвища, імені й по-батькові стоять ті самі особисті дані!

Отже, проблема не в цих даних, а в секретних тарифікаційних списках, які за сімома замками ретельно охороняє відділ освіти. А все тому, що в школі є «мертві душі» — припускають батьки, члени організації ГО «Батьки КЗСШ №4 міста Кривого Рогу». І схоже, їхні підозри небезпідставні.

Інформація для роздумів: право додатково займатися освітньою діяльністю мають держслужбовці органів місцевого самоврядування. То чи не серед них блукають «мертві душі»?

За словами Юрченко Тарас, найсумніше, що міфічні вчителі займають чиїсь місця, не ходять на роботу і не додають знань дітям: «Доки такі “персонажі” працюють у відділі освіти, наше місто так і буде на 240 місці за ЗНО!!! Треба ставити питання про відповідність цих людей займаним посадам!»