Ще на минулій сесії Наталя Шишка внесла пропозицію розглянути можливість запровадження адміністративної послуги «Видача свідоцтва про поховання» через центри надання адміністративних послуг «Віза», які є в кожному районі. Зараз такий документ можна отримати лише в КП «Ритуал Сервіс Плюс» у Центрально-Міському районі. Тобто людині з Інгульця або ПівнГЗК треба їхати через усе місто по один папірець.

На цій сесії депутатка запитала про результати розгляду її пропозиції. Директор департаменту адмінпослуг Людмила Зеленська відповіла, що вважає за доцільне дочекатися внесення змін до Закону України «Про поховання та похоронну справу», які ініціює Кабінет Міністрів і якими передбачено надання послуг, пов’язаних із похованням, через центри адмінпослуг по всій Україні.

Наталя Шишка пояснює: «Немає жодної потреби чекати оновлення закону “Про поховання та похоронну справу”. У переліку адмінпослуг у нас вже є пакетна послуга “за життєвою ситуацією” — “втрата близької людини”, у межах якої надається вісім послуг. А в органа місцевого самоврядування і зараз є повноваження запровадити ще одну адміністративну послугу в цьому пакеті — видачу свідоцтва про поховання, організувавши її надання в центрах “Віза”, щоб люди не їздили через усе місто по документ».

Під час сесії 27 січня депутатка також запропонувала розглянути її пропозицію включити в цей же пакет послугу «здійснення оплати за могилу». Адже на сьогодні сплатити за могилу за офіційною розцінкою 1922 грн з видачею фіскального чека можна лише в одній точці на все місто довжиною в життя: на вул. Ярослава Мудрого, 48, де розміщений відділ замовлень КП «Ритуал Сервіс Плюс».