8 липня в Києві пройшов Позачерговий Всеукраїнський з’їзд партії «Сила Людей», на якому було прийнято новий Статут партії. За словами учасника з’їзду члена Політради партії Євгена Каріса, це не відбулося водночас: «Близько року пошуків, домовленостей, дискусій, зустрічей знадобилося партійцям, щоб дійти консенсусу і задовольнити вимоги різних партійних груп». За словами депутата, це надзвичайно важлива і знакова подія, адже саме Статут визначає майбутнє партії загалом, напрямки її подальшого розвитку, ефективність її діяльності.

До написання Статуту долучилися представники різних областей. З’їзд проходив у конференц-залі «Адмірал-Холл», балкон якої виходить на Майдан. Світлана Сова, одна з ключових авторок нового Статуту, вважає, що це певною мірою символічне, адже Майдан – причина глобальних зрушень і в національній свідомості українців, і в суспільстві загалом. Він є символом позитивних змін, надії на краще. Новий Статут для партії – передумова її успішної розбудови.

Депутатка пояснює: «Приймати новий Статут назріла потреба, бо партія розрослась і треба було встановлювати детальніші умови її розбудови». До нової редакції Статуту внесені правила перевірки при вступі до партії, гендерну квоту при затвердженні списків кандидатів в депутати (не менше 30% кандидатів однієї статі).

За словами Світлани, попереду ще багато роботи: зареєструвати новоприйнятий Статут, провести вибори на відповідних посадах за новими правилами. Та оптимістично налаштовані партійці з радістю готові робити нові важливі кроки на шляху до розбудови демократичної партії.