На вересневій сесії Криворізької міської ради було заявлено, що місто технічно готове до нового опалювального сезону. Не обійшлось і без чергового звернення, на цей раз — до Кабінету Міністрів щодо ціни на газ. Мовляв, дайте дешевого газу підприємствам криворізької теплоенергетики, тому що тарифи на теплову енергію дуже високі.

І таке вболівання про рівень тарифів є нічим іншим, як популістською тріскотнею. Адже міська влада практично нічого не зробила для зниження обсягів споживання такого недешевого газу.

Під час пленарного засідання депутатка від Сили Людей Наталя Шишка поставила під сумнів тезу про технічну готовність міста до нового опалювального сезону, адже ще станом на 2013 рік знос теплових мереж у місті становив понад 70%. А ще 10 років тому було затверджено оптимізовану схему модернізації системи теплозабезпечення міста. Але станом на 2021 рік ця оптимізована схема фізично не реалізована навіть на 1%.
У Кривому Розі дорогим газом продовжують опалювати атмосферу, яка за це не заплатить. Заплатять, звісно, споживачі. За те, що нагріваються зайві тонни води, за подачу теплоносія по голих магістралях, які тягнуться на десятки кілометрів. АТ «Криворізька теплоцентраль» генерує тепла вдвічі більше, ніж може її реалізувати.

І всі попередні роки міська влада заявляла, що виступає за передачу цього підприємства в комунальну власність, але центральна влада, мовляв, виставила його на приватизацію. Однак на сьогодні Уряд виключив це підприємство з переліку на приватизацію і заявив, що готовий розглядати пропозиції органів місцевого самоврядування щодо передачі йому таких підприємств. Але тепер Кривий Ріг мовчить, йому б упоратися з комунальною «Криворіжтепломережею», де економічна ситуація нічим не краща.

Бездіяльність криворізької влади в питаннях модернізації системи теплозабезпечення міста і зниження обсягів споживання газу лягає тягарем на криворіжців у вигляді непідйомних тарифів на тепло. У цій ситуації тільки й залишається писати листи «на деревню дєдушкє», намагаючись видати їх за боротьбу з високими тарифами, і безсовісно піаритись на цьому.