«Увага! “Криворіжгаз” складає акти про порушення на людей, які не є його абонентами, а також незаконно використовує їхні особисті дані», — з цим попередженням до мешканців міста звертається Андрій Немченко.

З такою проблемою зіткнулася Олена Кущевська. 2016 року мама Олени прописала онуків (дітей Олени) до себе у квартиру та подала дані в «Нова-Ком». Справно без затримок сплачувала нараховане. Часто навіть були переплати. Але про те, що необхідно окремо повідомляти про зміни «Криворіжгаз», не знала. Упевнена була, що це робиться автоматично.

Аж ось через три роки «Криворіжгаз» чудесним чином помітив, що у квартирі прописано більше людей. Чому він не побачив цього одразу і схаменувся лише зараз, представники підприємства не змогли відповісти в суді під час чергового засідання, яке відбулося в жовтні.

Проґавивши прописаних людей через свою неуважність, монополіст вирішив якнайшвидше повернути недоотримані гроші. Працівники склали акт про порушення. Але увага! Акт склали на ім’я Олени Кущевської, а не власниці квартири. Олена не є абонентом «Криворіжгазу», а тому акт про порушення є незаконним. До того ж в акті переплутали номери квартир!!! Замість 59 там зазначили 56. Згідно з актом Олена мала сплатити явно завищену суму. Удвічі більшу! Жінка готова була сплатити, але попросила офіційно обґрунтувати зазначену суму. Відповідь їй вперто не надавали.

Незабаром через цей «борг» у квартирі відрізали газ. Цей самий «борг» став приводом не встановлювати індивідуальний лічильник. Потім газовики придралися до варильної поверхні пічки. 1,5 місяці пішло на те, щоб її зареєструвати та переукласти договір. Але газ людям, які виконали всі вимоги і які не є злісними порушниками, так і не дали. Від 20 липня донині родина без газу. Щойно відповідачка написала претензію «Криворіжгазу», той у відповідь звернувся до суду, щоб стягнути гроші з неї, спираючись на незаконно складений акт.

Суддя поставив головне запитання представникам «Криворіжгазу»: звідки в них особисті дані відповідачки та її дітей, про прописку яких вони нібито ні сном ні духом?

Скільки таких незаконних актів газовики склали по місту, за словами представника відповідачки Андрій Немченко, можна лише здогадуватися: «Якщо по відношенню до вас складали акт про порушення і накладали фінансову санкцію, то поставте собі запитання, а чи були ви тоді абонентом “Криворіжгазу”?»

Усім, хто став жертвою відвертого шахрайства монополіста, Андрій готовий надати роз’яснення і юридичну допомогу: «Захист персональних даних і законних прав мешканців є пріоритетом партії “Сила Людей”».

Про подальший перебіг судового процесу у справі Олени Кущевської повідомимо в наших наступних постах.