На житломасиві ПівнГЗК вуличні торгівці давно облюбували територію навколо будинку №1 по вулиці Володимира Терещенка. Ця ситуація склалася попри те, що поруч, у 100 метрах, є ринок «Сніжинка».

Кілька сигналів від мешканців із цього приводу отримав депутат Тернівської райради Костянтин Чухно.
Костянтин ще в лютому цього року звернувся до керівництва району з проханням привести до ладу територію всередині ринку: укласти асфальтове покриття, реконструювати місця торгівлі. Це мотивувало б торгівців полишити вулицю та продавати продукцію в кращих санітарних умовах. Відвідини ринку стали б комфортнішими й для покупців.

У відповіді йшлося, що за наявності вільних коштів така реконструкція може відбутися у 2021 році. Крім того, на ринку підготували місця з пільговим платежем збору. Частина торгівців скористалися можливістю, і біля житлового будинку №1 по вулиці Володимира Терещенка стало вільніше.

Утім із часом проблема набула нового вияву. Мешканці хочуть створити затишок біля будинку: розбити клумби, висадити квіти, встановити огородження. Звісно ж, громадяни мають право це зробити на прибудинковій території. По допомогу звернулися до депутата Юрія Понькіна.

Юрій надіслав звернення на адресу міського і Тернівського районного управлінь Національної поліції з проханням активізувати боротьбу з незаконною торгівлею. У неділю, 19 вересня, Костянтин Чухно та Юрій Понькін здійснили візит у вказане місце. Торгівців не було: зранку того ж дня поліція влаштувала розгін людей, що торгують із землі. Правоохоронці посилалися нібито на «жахливого депутата Понькіна, що змусив їх це зробити», і так провокували агресію.

Дехто з продавців обурено заявляв, що вони є виборцями Юрія Понькіна. Тим не менш, як зазначив Костянтин Чухно, щоб представляти інтереси всіх виборців, депутати мають діяти виключно в межах закону. І неважливо, голосували вони за Силу Людей чи за іншу партію. Адже поки не буде верховенства права, навіть у таких простих відносинах, доти Україна не відбудеться як держава.

Рішення, яке впорядкує торгівлю, дасть частині громадян можливість заробляти в культурних умовах, а іншій частині — мати квітучу територію навколо власного будинку, буде знайдене.