Костянтин Чухно проінформував громадськість про нечувані премії керманичів Тернівської райради (260% та 220 % на нові оклади у 8—7 тис. грн з урахуванням усіх надбавок і доплат) і розповів про результати 18-ї сесії.

У чому ж полягає незаконність отримання такої заробітної плати?

По-перше, установлений Постановою КМУ від 24.05.2017 №353 посадовий оклад у розмірі 8000 грн голові та 7000 грн заступнику слід було розглянути на сесії райради, а потім призначати премії.

Чиновники побачили у Постанові великі числа, і геть не хочуть бачити, що суми ці встановлюються У МЕЖАХ ФОНДУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, який уже давно, за словами депутата, ВИБРАЛИ, адже премії 260% та 220% діють уже три місяці.

По-друге, виплату зменшених премій на нові оклади слід робити з 01.06.2017.

Намагаючись уникнути відповідальності, «керманичі» щоразу виносили на сесію проект рішення, де йшлося про встановлення премій з 01.07.2017, потім з 01.08.2017, а вже зараз з 01.09.2017. Костянтин Чухно вважає, що голова та його заступники зобов’язані написати заяви з проханням вирахувати незаконно виплачені кошти з їхніх зарплат. Адже решта працівників виконкому внаслідок махінацій очільників отримують копійки.

Минулого разу проект рішення Костянтина Чухна з пояснювальною запискою про встановлення премій заступникам до 100% не опублікували і не внесли відповідно до закону на розгляд постійних комісій, пояснивши, що це призведе до якогось «непорозуміння».

Костянтин Чухно не втрачав надії, продовжував наполягати на своєму, сподіваючись, що його проект урешті-решт буде опубліковано, і він таки з’явиться в порядку денному 18-ї сесії.

І от день істини 26 вересня нарешті настав. С.Кушнір та В.Солод зробили все можливе, щоб питання не було проголосоване. Проект рішення, запропонований Костянтином, не було розіслано депутатам електронною поштою та не було опубліковано на сайті, що є кричущим порушенням.

Заступник голови райради С.Кушнір із самого початку сесії намагався заплутати депутатів, яким спочатку надали два проекти з однаковою назвою «Про умови оплати праці заступників голови районної у місті ради» (один підготував Костянтин, другий виконкомом), хоча в порядку денному був лише один. На цей раз замість «непорозуміння» на допомогу хитрунам прийшла «плутанина». Саме небажанням зіткнутися з нею такі завбачливі й турботливі керманичі пояснили свій «благородний» учинок і замість того, щоб у порядку денному вказати авторство, надали два проекти.

Потім, за словами депутата, процедурним рішенням «зарубали» його проект, залишивши проект, який уже тричі не був проголосований, попри те, що обидва варіанти повинні були вноситись в порядок денний і прийматись більшістю від загального числа депутатів.

Керуюча справами виконкому райради М.Окунєва довго розказувала, що заступникам голови треба встановити фіксовані премії 100% від окладу (7000 грн.) з урахуванням всіх надбавок і доплат, бо інакше голова може встановити своїм заступникам 1% премії, чого за її словами не можна допустити.

Зауваження Костянтин Чухно про порушення Положення про преміювання працівників виконкому до уваги не бралось. За логікою керуючої справами виходить, що на сесії треба всім працівникам виконкому затвердити фіксовані премії, щоб голова не понизив їх до 1%, адже дія Положення про преміювання поширюється на всіх працівників виконкому.

Депутат О.Головченко слушно поцікавився, що робитиме голова, коли не залишиться коштів на премії у фонді заробітної плати? М.Окунєва апелювала тим, що премії будуть знижені всім працівникам. А як можна зменшити премії всім, коли рада проголосує за фіксовані премії заступникам? Костянтин називає це нахабним введенням в оману депутатів, 8 з 15 яких не заковтнули гачок, утримавшись під час голосування. Відповідно рішення не було прийняте, чого так наполегливо і добивалось керівництво виконкому! Знову голова райради отримує 260% премії, а заступники по 220%.

Партієць дивується, що це за каста з’явилась в нашому місті: «В інших районах міста премії ЗНАЧНО нижчі, ніж просять собі наші керманичі. Для голови — від 45% у Саксаганській райраді до 125% в Довгинцівській. Для заступників з питань діяльності виконавчих органів ради — від 40% у Саксаганській та Інгулецькій райрадах до 100% у Жовтневій».