«У вас не буде другого шансу справити перше враження», — попередив режисер театру одного актора Павло Осіков учасників тренінгу «Ефективні комунікації».

Захід відбувся 12 жовтня в межах Стратегічної сесії Ради Жіночих Ініціатив у конференц-залі ОВГ. Були присутні членкині РЖІ Світлана Сова, Ірена Касумян, член РЖІ Сергій Мариничев, голова Дніпропетровської організації РЖІ Ірина Голоднова.

Прийшли покращити навички комунікації адвокатки, юристки, студенти, керівники профспілок, мами й татусі в декреті, учителі та підприємниці. Таке різноманіття учасників лише підтверджує, що сьогодні важко знайти сферу діяльності чи професію, де б уміння спілкуватися не було потрібним.

Усі учасники й учасниці, незалежно від стажу, посади, досвіду роботи з людьми, завдяки тренеру і практичним заняттям виявили свої помилки у спілкуванні та отримали корисні поради з удосконалення вміння комунікувати.

«Навіть не думала, наскільки тренінг буде цікавий і практично корисний. Про деякі моменти я чула раніше. Але, як виявилося, знати теорію і використовувати знання на практиці — різні речі. Мені сподобалося, що в Павла Осікова було багато практичних завдань. Завдяки їм я проаналізувала себе і побачила, над чим треба працювати», — зазначила Олена Дубова.

За словами Ірини Голоднової, РЖІ проводила тренінги з комунікації на всеукраїнському рівні, а тепер настав час проводити подібні заняття на місцевому рівні, адже це надзвичайно важливо для залучення лідерів і лідерок у політику.

Під час тренінгу вчилися працювати із запереченням, застосовували на практиці інструменти мовлення, пропрацьовували моделі комунікації. До речі, керівники підприємств із солідним стажем роботи, на превеликий подив для себе, виявили, що весь цей час використовували неправильні схеми комунікації.

Розкриваючи секрети ефективного спілкування, Павло Осіков зазначив: «Правильна комунікація — завоювати довіру співрозмовника з перших слів або ж до того, як ви заговорите. Тоді ви зможете спілкуватися з людиною на будь-яку тему. У бізнесі, у роботі з людьми передусім треба вміти правильно говорити. Вербальне і невербальне спілкування є тут основоположним».

Для тих, хто вирішив неодмінно навчитися комунікувати, тренер дав пораду: «Працюйте над собою, покращуйте себе і зробіть так, щоб сьогодні ви були кращими, ніж учора, а завтра — кращими, ніж сьогодні. Порівнюйте себе не з великими акторами чи артистами, а із собою вчорашніми».