У межах проекту Інституту Політичної Освіти «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» пройшов семінар «Від загального до конкретного. Бюджетні аспекти», у якому взяла участь депутат Інгулецької райради Ірина Голоднова.

Протягом 5 годин вивчали структуру бюджету, бюджетного та податкового кодексів, розглянули Закон України «Про місцеве самоврядування», Конституцію України. З експертом політичної освіти Сергієм Богданенком обговорили сучасні методи спілкування з громадськістю.


Про бюджетний процес в органах місцевого самоврядування, складання бюджету, оцінку видатків та доходів докладно розповіли професор, доктор наук, завідувач кафедри Херсонського національного технічного університету Іван Лопушинський та старший викладач кафедри соціальних і економічних дисциплін Херсонської академії неперервної освіти Юрій Гаврилюк.

За словами Ірини Голоднової, децентралізація бюджетної системи України та міжбюджетних відносин в умовах сьогодення виходить на перший план, оскільки є однією з умов фінансової незалежності й життєздатності місцевої влади. Тема семінару надзвичайно актуальна.


Партійка розповіла, що під час навчання проаналізували, які додаткові бюджетні повноваження було передано органам місцевого самоврядування та які стабільні джерела доходів для їх реалізації були за ними закріплені.

Депутатам повідомили про розширення джерел формування дохідної бази місцевих бюджетів за рахунок передачі їм окремих доходів державного бюджету, шляхів наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та принципів розподілу видатків між місцевими бюджетами, раціонального планування видатків і його ефективного виконання.


Окремо йшлося про необхідність відповідальнішого ставлення до планування бюджету, розвитку, пошуку й утілення інноваційних проектів для громад, що на думку Ірини, надзвичайно важливе, адже є запорукою подальшого економічного розвитку.

Також учасники семінару отримали методичну літературу для самостійної роботи, тож їм є над чим працювати, щоб підвищувати свої знання вже на місцях.