Депутат Інгулецької райради від «Сили Людей» Ірина Голоднова в межах власного проекту «Популяризація роздільного збору сміття в найбільш віддаленому районі міста – Інгулецькому житловому масиві. Розробка економічних важелів для його стимулювання» ініціювала проведення екологічного інформаційного заходу «Чи готові ви до сортування сміття?», який пройшов 23–24 серпня на Інгульці.

Захід вдалося організувати передусім завдяки ГС «Спільна мета» та їх партнерам підприємству «Зелене місто», БФ «Ожина», «ІСН», ЗПП «Чисте місто», яке зокрема надало корисні графічні матеріали та зразки виробів із вторинної сировини.

Інгулецькі підприємці допомогли у підготовці яскравих та мотивуючих інформаційних матеріалів: плакатів «Маємо, робимо, мріємо!», фотографій з позитивного досвіду європейських міст.

На невеличкий екоярмарці можна було придбати торбинки з написом «Я сортую» та «Я люблю Інгулець» і вироблені із вторинної сировини – картону та переробленого ПЕТ – кулькові ручки, які залюбки купували відвідувачі.

Під час заходу Ірина розповідала людям про стан та розмір сміттєзвалищ у нашому місті та країні загалом, про строки розкладання відходів, про можливості їх вторинної переробки.

Активні мешканці підходили до мікрофону і ділилися досвідом сортування сміття інших міст, було видно, що ця тема хвилює багатьох.

Відповідно до покрокового плану реалізації проекту з популяризації роздільного збору сміття було проведено анкетування інгульчан щодо їх ставлення до екології, необхідності сортувати сміття вже вдома.

За словами ініціаторки заходу, головні підсумки анкетування такі: 85% опитуваних не задоволені екологічним станом міста, 55% ніколи не здавали вторинну сировину до пункту прийому, але 61% готові сортувати сміття за умови встановлення різнокольорових контейнерів. Опитування загалом показало недостатній рівень обізнаності людей з цієї теми.

Ірина Голоднова зазначає: «Усе це лише підтверджує необхідність систематичного проведення різноманітних просвітницьких заходів задля підвищення екологічної свідомості громадян». Депутатка налаштована продовжувати роботу в цьому напрямку і щиро вірить, що результати не змусять себе чекати.