Усе звичнішою стає жінка в політиці, і все більше жінок починають відкривати в собі лідерські якості. Вирватися з тенет побуту, нудної роботи не за покликанням, застарілих уявлень про другорядну роль жінки в суспільстві вдалося нашій партійці, членкині РЖІ Ірені Касумян та активістці Олені Ляшенко.

Цього разу активна громадянська позиція привела жінок на дводенний семінар «Від загального до конкретного. Жінки в політиці», який провів у Харкові Інститут Політичної освіти. Які їхні враження, що спонукало поїхати вчитися і чи не передумали дівчата йти в політику після інтенсивного навчання)?

«Дуже сподобалася організація. Усе лаконічно, виняткові спікери, цікаві й потрібні теми. Ми вчилися вести переговори, публічно виступати, обговорювали зміни в законодавстві про децентралізацію та місцеве самоврядування», — розповідає Олена Ляшенко.

Економіст за освітою, Олена полишила роботу в райвиконкомі, бо доводилося працювати не заради людей, а на благо напіввідмерлої системи. Така роль жінку аж ніяк не влаштовувала. Вона змінила професію, а згодом відкрила власну справу. Але бажання робити щось для людей залишилося.

«Семінар, зокрема лекції Любомира Грицака та Олександра Солонтая, допомогли мені остаточно визначитися, чи хочу я йти в політику. Моя тверда відповідь — так. Під час навчання я здобула знання і відчуваю готовність розвиватися далі в цьому напрямку та вести за собою інших».

Олена зізналася, що наразі має в собі сили щось робити для міста, району. Активістка планує вступити до РЖІ та подала заяву про вступ до партії «Сила Людей»: «Мені дуже імпонують позиція партії з усіх питань і обрані нею напрямки. Я щиро вірю, що члени партії та їхні прихильники можуть щось докорінно змінити в країні».

Голова Центрально-міської районної організації «Сили Людей», членкиня РЖІ Ірена Касумян, яка вже має досвід політичної діяльності, зазначила: «Програма семінару включала в себе дуже багато практичних занять, де ми власне одразу вчилися комунікувати. Завдяки Інна Пенчук ми дізналися, що попри всі ризики та бар’єри для жінок, які йдуть у політику, немає нічого важкого. Треба все правильно організувати, а головне, правильно комунікувати».