10 лютого депутати від «Сили Людей» Світлана Сова, Сергій Попович, Євген Каріс, Костянтин Чухно за підтримки активіста Євгена Василенка відвідали відділ управління екології виконкому Криворізької міської ради, аби визначити, як працює система моніторингу чистоти повітря в Кривому Розі. Під час розмови виявили, що функція контролю за чистотою повітря тепер покладена безпосередньо на цей відділ, оскільки лабораторії, які цим займалися, раніше підпорядковувалися вже переформатованій санепідемстанції. Головною причиною такої уваги до відділу екології стали звернення мешканців Кривого Рогу з приводу забрудненого повітря, диму та неприємного запаху в понеділок, 8 лютого. Депутати отримали довідки про результати лабораторного контролю якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». За версією відділу управління екології 8 лютого були зафіксовані «незначні» відхилення від норми вмісту в повітрі оксиду вуглецю 0,5-9,2, 0,1-1,84 (див. фото). Для початку депутати намагались зрозуміти механізм, за яким відбувається цей моніторинг, і як це влаштовано.

На цьому депутати не зупиняються, продовжують надалі вирішувати питання забруднення повітря безпосередньо з тими службами, які мають доступ до такої інформації. Найближчим часом планують відвідати гідрометцетр, який стежить за погодою і в разі погіршення погодних умов зобов’язаний інформувати підприємства міста про несприятливі погодні умови, а підприємства, своєю чергою, мають підлаштовуватися під них. Надалі будемо інформувати жителів Кривого Рогу про стан моніторингу повітря в місті.

«Сила Людей» планує створити робочу групу з питання моніторингу повітря. Тож якщо ви громадський активіст, еколог або просто небайдужі до стану довкілля, запрошуємо до експертної групи з питань екології, охорони здоров’я та соціального захисту населення. Долучитися або дізнатися детальніше про групу можна за адресою shtab.sl.kr@gmail.com або за телефоном 0986578316.

5

4

3

2

1