Гончар Ольга Миколаївна

Гончар Ольга Миколаївна

  • 06.12.1978 р.
  • головний редактор незалежної медіаплатформи Експерт-КР

  • член політичної партії «Сила Людей»

“Хай там як – усе на краще!”

Ольгу Гончар більше знають як Ольгу Хвостову – саме таке прізвище вона мала до шлюбу і залишила як творчий псевдонім. Саме так протитровані всі її авторські та інформаційні проекти за 15 років роботи на телебаченні, так вона підписується і як автор художніх творів, і як організатор численних літературно-культурологічних заходів.

Ольга народилася 6 грудня 1978 року. Закінчила Криворізький обласний ліцей (на той час – Криворізька обласна гімназія-інтернат) зі срібною медаллю.

Ще з дитсадка мріяла бути вчителькою. Училась на факультеті української філології та мистецтвознавства Дніпропетровського національного університету. Часто брала участь у громадських проектах. Після спілкування з цікавими неординарними людьми мрія трансформувалась, і на момент отримання диплома магістра філології вже понад рік працювала за угодою автором і ведучою телепрограми «Книжкова полиця» на ТРК «Рудана». А вже у вересні 2001-го стала штатним журналістом загальноміської газети «Червоний гірник», де встигла зробити авторську молодіжну сторінку «Альтернатива».

2002 року пошлюбилася з відомим журналістом і громадським діячем Володимиром Гончарем. Стала мамою чарівних сина й донечки. Протягом декретної відпустки продовжувала співпрацювати з «Руданою», 2006-го її взяли в штат.

Об’єднання Відповідальних Громадян стало першою громадською організацією, до якої Ольга вступила. Членом політичних партій не була.

Протягом 15 років роботи на «Рудані» зарекомендувала себе як принциповий журналіст із послідовною проукраїнською позицією. Через це мала конфлікти з керівництвом, її програми знімали з ефірів. Так було з програмою, у якій тодішній керівник Дніпропетровського осередку Спілки письменників України висловила свою думку щодо конфлікту в Чечні; від Ольги зажадали звільнення. Та навіть у надскладних ситуаціях вона знаходить компроміс, таки залишаючись вірною переконанням.

«Люблю читати, мандрувати і допомагати», – говорить Ольга про себе. Але недоговорює, бо вона любить також писати, редагувати, шити, слухати «Muse» і «Бумбокс», поратися на городі, спілкуватися, а її цукати з кавуна – то просто мрія ласуна! Натомість колеги і знайомі дивом дивуються, як Ользі вдається поєднувати виховання дітей, роботу й хобі з активною громадською діяльністю. Друзі захоплюються стійкістю і мужністю, з якими Оля прийняла тяжкий удар долі – раптову смерть чоловіка Володимира влітку 2014 року. Незважаючи на всі випробування, вона залишається активною, ініціативною, відкритою до людських проблем.

Ольга Гончар має багато планів щодо культурних, соціальних новацій у Кривому Розі і вірить: хай там як – усе на краще.