Монополія — шлях до хаосу та свавілля. Тож не здивував резонанс, який викликала передача газотранспортної системи міста в користування «Криворіжгазу» на три роки, затверджена міськрадою на сесії 27 жовтня.

Депутат від Сили Людей Андрій Немченко захищає інтереси містян, що потерпають від дій газового монополіста. У роботі — широке коло питань: право на індивідуальні лічильники газу, незаконні відключення будинків, штрафи космічного розміру за неіснуючі або дріб’язкові порушення. Останні п’ять років Андрій намагається мотивувати місцеву владу змусити газовиків грати за правилами, встановивши це умовою подовження угод оренди. Тим не менш, результат типовий: мовчазне укладання нових договорів.

Найжахливіше, що до проєкту рішення сесії сам договір не було додано. Депутати голосували всліпу. Андрій Немченко щиро не розуміє дій народних обранців, які мешкають у багатоповерхівках і голосують проти своїх сусідів та інших виборців. Андрій пообіцяв оприлюднити список депутатів, що пішли проти громади.

Депутат Юрій Милобог акцентував на тому, що ми йдемо до відкритого ринку. А значить, уже скоро в Кривому Розі може з’явитися альтернативний оператор, із яким місто могло б укласти договір. Тож, на думку Юрія, угода на три роки позбавляє «Криворіжгаз» конкуренції та факторів стримування, а містян — вибору. Адекватним було б укладання договору на рік, як це робилося раніше, з можливістю перегляду. Юрій вносив таку пропозицію, але більшість до неї не дослухалася.

Денис Скворцов погоджується з тим, що трирічний термін розв’язує газовикам руки. «У нас постійно відключають будинки від газопостачання. Найсвіжіший приклад — Невська, 6. А от якби уклали договір на один рік, якби передбачили повноваження щодо впливу міста на “Криворіжгаз”, цього питання б не було», — зазначив Денис.