Депутату Покровської райради Сергій Мариничев так і не вдалося отримати по гарячих слідах оцінку впливу пожежі на довкілля та здоров’я мешканців, бо всі «гарячі лінії» холодно мовчали у відповідь.

10 серпня загорілося поле біля депо швидкісного трамваю неподалік 5-го Зарічного, запах їдкого диму швидко розповсюдився. Якийсь час людям довелося цим дихати. На виклик приїхали надзвичайники і ліквідували пожежу. Ще до приїзду пожежників Сергій телефонував на гарячі лінії державної екоінспекції, департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА — або зайнято, або ніхто не брав слухавку. Потім зробив дзвінок на гарячу лінію ОДА зі скаргою на бездіяльність. Не відповідав і — мабуть дуже зайнятий — начальник відділу з екології міста Кривого Рогу.

«Диму стало менше, але наслідки для людей і природи вивчені не будуть, винних не знайдуть, висновків не зроблять. Мешканці і далі утримуватимуть за свої податки відділи, які не мають жодного бажання працювати», — сприкрено зазначив Сергій Мариничев — координатор експертної групи зі створення екологічної програми партії. Такі ситуації, за словами партійця, непоодинокі й лише підштовхують до швидшого втілення в життя екологічної програми Сили Людей.

Нині поруч з неефективним державним контролем відсутній моніторинг за якістю навколишнього середовища в зоні житлової забудови та механізм реагування на порушення. Усе це створює додаткові ризики для життя та здоров’я громадян. Саме тому, за словами Сергія, Сила Людей ставить за мету забезпечити створення й розбудову автоматизованих систем моніторингу якості ґрунтів, поверхневих і підземних вод, забезпечити створення міського аналітичного центру обробки інформації про стан довкілля для розробки відповідних рекомендацій та інформування громадян.

Деталі так і непройденого квесту «Додзвонись до відповідальних» тут: