Більшості працівників підстанції швидкої допомоги №8 Кривого Рогу не виплатили надбавки за роботу в умовах ліквідації епідемії та лікування пацієнтів з Covid-19, яку передбачили в МОЗ.

Депутати від Сили Людей Андрій Немченко і Тарас Юрченко допомогли медикам написати колективне звернення до Управління Держпраці. Вони проаналізували накази МОЗ та роз’яснення щодо виплати надбавок і надали правову допомогу працівникам.
Мова йде про станцію швидкої допомоги на мікрорайоні Інгулець. Вона обслуговує мешканців не тільки Кривого Рогу, а й Широківського району. Надбавку за роботу медпрацівників в умовах пандемії Covid-19 мають виплачувати у трикратному розмірі окладу. Та з 30 людей персоналу станції премію отримали лише декілька працівників. Таке рішення керівництво пояснило тим, що начебто тільки ці люди безпосередньо працювали з інфікованими. Натомість наказ МОЗ містить чіткий перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, серед них і водії швидких. А в роз’ясненні Держпраці чітко вказано, що надбавка має нараховуватись за весь відпрацьований час.

19 травня Андрій Немченко і Тарас Юрченко зустрілися з колективом швидкої. На зустрічі були присутні 23 працівники. Вони підписали звернення, де просять проінспектувати Обласний центр екстреної медичної допомоги через невиплату їм надбавок та усунути порушення. Це звернення Андрій Немченко направив до Управління Держпраці в Дніпрі.

Зараз готуємо відповідні депутатські звернення і зробимо все можливе з нашого боку, щоб медики, які перебувають на передовій, отримали справедливу винагороду.
Також ми офіційно заявляємо, що готові сприяти іншим медичним працівникам, яких позбавляють законних надбавок під час епідемії Covid-19, і просимо звертатися до Сили Людей Кривого Рогу. Ми надамо правові консультації та допоможемо розібратись із порушеннями.