Реконструкція дорожнього полотна і тротуарів по вулиці Едуарда Фукса очікувалась давно. Тепер, коли виділені значні кошти, важливо, щоб усе було зроблено одразу та якісно.

Вимога часу — інклюзивність простору. Адже коли ще робити простір доступним для людей з інвалідністю, літніх людей, батьків із дитячими візочками, як не під час реальної реконструкції?

Оскільки ця транспортна артерія дуже важлива для Кривого Рогу, з аудитом інклюзивності проєкту вранці 15 жовтня в район 173 кварталу прибули депутат міськради Денис Скворцов, депутати райрад міста Ірина Векерик, Андрій Алхімов та Денис Колосовський, представники ГО РУХ БЕЗ МЕЖ та Об’єднання Відповідальних Громадян.

У процесі інспекції стало зрозуміло, що проблем безліч. Це і складнощі для людині на кріслі колісному виїхати з транспорту на зупинку, і відрізаний доступ до об’єктів бізнесу та житлових під’їздів, і перехід дороги з перепадами висот, і багато іншого.

Перше враження Андрія Алхімова від реконструкції — усе робиться, щоб вкластися в терміни, а не щоб досягти відповідної якості. Про те, як мешканцям району роками користуватися цими надбаннями, ніхто не думає. До жодної крамниці немає підходів, вийти з транспорту й потрапити на тротуар на кріслі колісному самостійно неможливо. «Не є нормальним, що людина з інвалідністю має звертатися до когось по допомогу», — указав Андрій.

Погоджується з цією точкою зору й Денис Скворцов, вважаючи дикістю, що мешканець міста не може кудись дістатися. «У кожної людини є потреби: відвідати перукарню, випити чашку кави. Адже на кріслі колісному життя не закінчується», — зазначив Денис.

Начальник ділянки після почутого усно пообіцяв, що всі вказані недоліки будуть ліквідовані до кінця робіт. Денис Колосовський, своєю чергою, пообіцяв перевірити втілення в життя цих слів. Утім усе не обмежиться усними домовленостями. За підсумками візиту будуть сформовані звернення до Департаменту розвитку інфраструктури міста, а також до ТОВ «Весташляхбуд» — виконавця робіт.

Криворіжці мають отримати дійсно якісне й інклюзивне середовище на вулиці Едуарда Фукса.