Рік рідні загиблих в АТО/ООС разом зі Світланою Совою домагалися визнання Алеї Слави на Центральному кладовищі почесним військовим похованням. За ініціативою Світлани в листопаді 2019 року була створена тимчасова комісія з вирішення цього питання. Відбулося 10 засідань комісії, включно з виїзними на кладовище. Працювали з експертами, фахівцями. Уже вийшли на фінальну візуалізацію проєкту забудови Алеї Слави.

Нібито через карантин постійно відкладалося остаточне вирішення питання. У зв’язку з припиненням роботи попередньої ради з’явилася необхідність знову створити комісію і завершити справу. Та 27 січня проєкт рішення Світлани про створення комісії НЕ ВКЛЮЧИЛИ ДО ПОРЯДКУ ДЕННОГО.

Натомість було запропоновано включити схожий проєкт депутатки від «Блоку Вілкула» Вікторії Самойленко. Цей документ раптово з’явився в переддень сесії на комісії. Усупереч регламенту решта депутатів змогли ознайомитися з ним лише на засіданні, а не за 10 днів до його проведення згідно з законом. З огляду на це дивно було чути від Вікторії Самойленко, що над питанням вона працювала 7 років)).

Незважаючи на схожість по суті, між проєктами Світлани Сови та Вікторії Самойленко є принципова відмінність. На цьому наголосила Світлана: «У моєму проєкті рішення, який теж узгоджений з родинами загиблих, ідеться про визнання юридичного статусу почесного військового поховання, а не просто відведення секторів для поховання, як в іншому проєкті».

Коментуючи ситуацію, Світлана Сова зазначила: «Не важливо, чий проєкт, — важлива ідея, яку він несе. Якщо люди, які взяли на себе відповідальність завершити почату нами справу, доведуть усе до пуття, то я лише за». Депутати Сили Людей підтримали включення проєкту Вікторії Самойленко до порядку денного і проголосували за нього.

«Ми не влаштовуємо політичних танців на кістках, ми не влаштовуємо політичних змагань на могилах, тому ми підтримуємо внесення 77 проєкту рішення до порядку денного. Нехай це буде ініціатива за іншим прізвищем, головне, щоб на криворізьких кладовищах було віддано належну шану загиблим», — зазначила Наталя Шишка.