ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗВІТ
депутата Криворізької міської ради VII скликання

Загальні відомості:

 • Попович Сергій Миколайович, 10.01.1982 року народження;
 • член Криворізької міської організації політичної партії «Сила Людей»;
 • член фракції «Криворізької міської організації політичної партії «Сила Людей».
 • член постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування, комунальної власності міста;
 • звітний період — 2016 рік

Контактні дані депутата:

 • адреса приймальної — вул.Генерала Радієвського, 34а
 • контактний телефон приймальної — 098 657 83 16
 • email: s.popovych@ukr.net
 • facebook.com/sn.popovych

Участь в роботі ради:

 • за 2016 рік взяв участь у роботі 18 пленарних засіданнях.
 • під час голосування з питань порядку денного провів 25 виступів
 • взяв участь у 17 з 18 засіданнях постійної комісії з питань земельних відносин, містобудування, міської комунальної власності.
 • за звітний період зробив 34 депутатських звернення та 5 пропозицій
 • провів 12 планових і 24 позапланових прийомів громадян

Один із найбільших моїх пріоритетів, як члена політичної партії Сила Людей, — це чітка відповідність програмі, через відстоювання якої, власне, я і був обраний до міської ради. Тому мій звіт буде чітким – відповіді на ті головні принципи і завдання нашої передвиборчої програми:

1. Прозорість – засіб проти бюрократії та корупції.

Незважаючи на те, що демократичні сили під час виборів зайшли більшістю до ради, що теоретично давало можливість утворити владу нового бачення в Кривому Розі, деякі політичні сили зрадили своїх виборців і утворили негласну коаліцію з Опозиційним Блоком. Таким чином мені та моїм однопартійцям довелося піти в опозицію. Попри це нам вдалося пробити стіну непрозорості міської ради. Наразі ми зробили наступні кроки з утворення комфортного і прозорого контролю влади:

 • Команда наших експертів підготувала якісний проект рішення щодо Prozorro, адже це один з ефективних методів контролю бюджетних витрат міста.
 • Одним із важливих досягнень є прийняття рішення про контроль діяльності депутатів, а саме онлайн-трансляція засідань міської ради. Виборці мають знати про кожний голос своїх обранців.
 • Маємо дві депутатські пропозиції, які частково задоволені, щодо формування пояснювальних записок до проектів рішень, що орієнтовані на максимальну прозорість у підготовці до розгляду сесійних проектів.
 • Задля детального висвітлення своєї депутатської діяльність був присутній на ефірах телеканалу «Первый городской»:

та «Незалежна медіа-платформа EXPERT-KR»:

2. Комфортне та безпечне місто.

Це один з пунктів нашої передвиборчої програми. Одразу після мого обрання в раду значна увага приділялася проблема, що вже існують, у жителів Кривого Рогу, а особливо у мешканців мкрн Сонячний. Небезпечні недобудови, кіоски та павільйони, які встановлені з усіма порушеннями правил безпеки, проблеми з асфальтом, покрівлями, водопроводами – це ті проблеми, з якими я стикався майже щодня. Більш детально:

 • Напевне, перше з чого потрібно почати — це робота в постійній комісії з питань земельних відносин, містобудування, комунальної власності міста, на якій за 2016 рік було розглянуто близько 1 287 проектів рішень. Найбільш важливі питання – це розробка та затвердження заходів з реалізації міської політики у сферах містобудування та земельних відносин; надання земельних ділянок у власність і користування; раціональному використанню земельного ресурсу; відведення земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлових будинків садибної забудови для учасників антитерористичної операції на сході України. Хоч і тяжко було працювати в комісії, де більшість голосує за вказівкою “згори”, все ж певні компроміси були досягнуті.
 • Окремо під особистий контроль було взято ситуацію з демонтажем будівлі по вул. Симонова 1-Б, яка становить загрозу життю дітей та молоді. За моїм зверненням було вирішено загрозливу ситуацію з відсутністю каналізаційних люків на мкрн Сонячний. Піднімав питання про стан асфальту на мікрорайоні Сонячний. Окрема увага приділялася водопроводу на вулиці Рєпіна, стану покрівлі будинку №49 по вул. Ватутіна, благоустрою навколо будинку №36 по вул. Дніпропетровське шосе та стану подачі води до будинку №30 по вул. Революційній.
 • Значна частина часу приділялася боротьбі з незаконними кіосками та павільйонами, зокрема тільки мною було подано чотири звернення для контролю законності розташування малих архітектурних форм.
 • Був відправлений запит щодо контролю термінів та бюджетних витрат з питання ремонту мосту по вул. Дніпропетровське шосе.
 • Як депутат міської ради значну уваги приділяв розвитку дітей Кривого Рогу. Так частину своїх зусиль приділив питанню щодо Льодової арени, а саме перевірці підозри на корупційні схеми оренди Льодової арени. Був ініціатором створення круглого столу для обговорення розвитку дитячого та дорослого хокею у нашому місті, із залученням представників громади, батьківських комітетів та аматорів, що неодноразово звертались до мене з такою пропозицією.
 • Екологічні проблеми нашого міста є одними із найболючіших, тому я проводжу постійний моніторинг даних атмосферного повітря, отриманих чотирма міськими постами. Звернення по спилу дерев, вакцинації тварин, відповідно до яких проводилась аналітика якості послуг та контроль бюджетних коштів. Також я є одним із членів ради коаліції громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг!»

3. Рівні можливості для життя, розвитку та бізнесу.

Особисто для мене цей принцип є одним із головних не тільки нашої передвиборчої програми, а й мого життя. Розбудова громадянського суспільства, рівні можливості у всьому, свобода совісті, слова та ЗМІ – це одні із фундаментальних засад здорового, демократичного та розвиненого суспільства. Тому я, як депутат міської ради, чоловік і батько, ефективний керівник власного бізнесу, приділив цьому питанню значну увагу.

 • Розбудова громадянського суспільства неможлива без болісних змін у свідомості громадян. Так, я і мої колеги були одними з ініціаторів початку декомунізації в Кривому Розі. Нами були надані консультації на громадських слуханнях з цього питання.
 • Також задля успішного розвитку нашого міста, командою Сили Людей були подані пропозиції до програми «Теплий Дім»; з підтримки ОСББ; з виділення грошей на реконструкцію системи водовідведення на 5-му Зарічному; щодо розвитку дитячого хокею; щодо аналізу заключних договорів пайової участі; щодо відновлення Інтерсіті.
 • Нами було подано 4 судових позови з боротьби зі зловживанням владою з боку мера та його уповноваженних. Так було подано позови щодо скасування першої сесії («коронація Вілкула»); cкасування призначення Маляренка секретарем міськради; скасування призначення Власової директором «Рудани».
 • Взято за пріоритет та реалізовано проведення консультацій щодо питань створення громадянських інституцій ГО, БФ, а головне ОСББ.
 • На кожному своєму прийомі громадян, плановому чи поза ним, провожу роз’яснення щодо того, як відстоювати свої права перед владою та депутатами. Говоримо про алгоритми ефективної роботи, а вже після працюємо над реальною задачею.

4. Не можеш змінити країну – почни з міста, не можеш місто – почни з району, не може змінити район – почни зі свого під’їзду!

На жаль ми часто забуваємо, що депутат міської ради — це не чарівна паличка, яка вирішує всі проблеми. Депутат міської ради – це один з інструментів впливу на розвиток твого міста! Депутат не отримує заробітної плати – вся його робота на громадських засадах. Не потрібно чекати наступних виборів і думати, що ось можливо цього разу оберуть сильного мера який все змінить. Зрозумійте, такого не буде, ніколи! Поки ми самі не зрозуміємо, що ми є влада, що депутат – це слуга, якого потрібно контролювати, доти ми будемо незадоволені нашим містом. Я б абсолютно нічого не зробив би без підтримки гро30мади, і нічого більшого за зроблене не реалізую без ще більшої вашої підтримки. Навіть якби в моїх руках зосередилася вся влада міста, я б не зміг зробити абсолютно нічого без підтримки кожного з вас. Я хочу, щоб ви зрозуміли одне – чим більший контроль з боку виборців до влади, чим вищі вимоги, тим якісніші зміни будуть в нашому місті. Тому запрошую кожного хто хоче почати зміни з себе, зі свого під’їзду чи вулиці, запрошую кожного хто готовий не кричати про проблеми, а пропонувати шляхи їх вирішення. Кожен другий четвер місяця з 13:00 до 16:00, вул. Генерала Радієвського, 34а.

І пам’ятайте разом – ми сила!