«Лікарі — наше все», «Медики — на передовій боротьби з пандемією» — такими гаслами рясніли піар-кампанії під час виборів. Що ми маємо зараз? Ці самі бійці з передової в міській лікарні №8 уже другий місяць без зарплатні.

Як так вийшло, що лікарня, яка підписала договір із Національною службою здоров’я України, добре забезпечена матеріально та кадрово, зараз не має фонду оплати праці? Справа в рішенні міськради, яким медзаклад приєднали до лікарні №16.

Рішення від початку було абсурдним і злочинним, адже більшу лікарню, з більшою кількістю медперсоналу (662 співробітники у 8-й лікарні порівняно з 452 в 16-й), ліжкомісць (455 проти 290), клінічних відділень (26 проти 14) та закладеними виплатами від НСЗУ (111,8 млн грн проти 81 млн грн), приєднали до меншої.

Тепер склалася ситуація, коли юридична особа, яка ліквідовується, тобто лікарня №8, не отримує коштів НСЗУ. Медики не мають ресурсів, щоб годувати свої родини. Частина вже стоять на межі звільнення через це, частина готові до активних форм протесту, що нині може зачепити пацієнтів з усього міста й навколишніх районів області.

З цього приводу вирували емоції на зборах працівників закладу, що відбулись уранці 19 липня. На зборах були присутні депутатки Криворізької міськради від Сили Людей Світлана Сова та Наталя Шишка.

Світлана Сова зазначила, що чудово розуміє, чим закінчується приєднання, тобто фактично ліквідація однієї з юросіб. Хоча члени виконкому солодко вели мову про безпроблемність реорганізації, на практиці лікарня №8 залишилась без коштів за оплату праці.

Що робити? Світлана Сова висловила підтримку прагненням медиків. Над проблемою вже працюють багато людей: юристи, адвокати, депутати, актив лікарні. Пройти повз неможливо. «Якщо лікарі хочуть за себе боротися, за них будуть боротися й інші», — резюмувала Світлана.

Загалом є три шляхи, на які пристав колектив:
1. Колективне звернення до міської влади.
2. Прийняття міськрадою нового проєкту рішення, яким скасовується приєднання міської лікарні №8 до міської лікарні №16.
3. Судовий позов, яким скасовується попереднє рішення міськради.

Кожен зі сценаріїв не суперечить іншому, вони всі будуть утілені найближчим часом. Медики мають отримати свої кошти, не вдаючись до крайніх заходів.