Ще з липня на першому поверсі багатоквартирного будинку №3 на вулиці Комерційній повним ходом тривають ремонт і підготовка до відкриття нового рибного магазину.


Упродовж декількох місяців установили додаткові кондиціонери, систему вентиляції та почали реконструкцію частини підвальних приміщень. У сукупності всі ці дії створюють незручності для мешканців.


Як було встановлено, жодної згоди на таку реконструкцію та перепланування співвласники багатоквартирного будинку не надавали.

Більш категоричними були й питання дотримання рівня шуму та санітарних вимог, оскільки активні стадії ремонту свідчили про повне ігнорування Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами та Державних будівельних норм.

По захист своїх порушених інтересів співвласники й мешканці будинку звернулись до Нунэ Волкова та Денис Скворцов, оскільки розуміли, що припинити такі дії без допомоги буде доволі складно.


На зустрічі з власником приміщення майбутнього магазину Геннадий Субботин, мешканець квартири на другому поверсі, під вікнами якого відбувається ремонт, наголосив: «Ми прийшли попередити про те, що рибного магазину тут не буде. Я Вам раджу не вкладати кошти в це приміщення, якщо Ви дійсно бажаєте організовувати тут рибний магазин. Ви розміщуєтесь тут, щоб заробляти кошти, та вкладаєте в це відповідні гроші, однак, повірте мені, я вкладаю гроші для того, щоб тут жити, щоб тут жила родина, у зв’язку з чим будь-який компроміс між нами вже виключений. Його апріорі бути не може. Це зміст не тільки моїх особистих побажань, а й зокрема вимога закону».


Під час зустрічі на жодне з запитань депутата Криворізької міської ради Дениса Скворцова власник приміщення відповідей не дав, тому Денис, діючи в інтересах співвласників багатоквартирного будинку, повідомив, що відповідно до вимог пункту 5.40 ДБН В.2.2-15:2019 у багатоквартирних житлових будинках розміщення спеціалізованих рибних магазинів категорично заборонене.

Діючи в інтересах людей, які мешкають у цьому будинку, Денис Скворцов звернувся до власника першого поверху й наголосив на незаконності та неправомірності його дій: «Згідно з положеннями Розділу 1 та пункту 6 Розділу 2 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, які є обов’язковими для всіх суб’єктів господарської діяльності з метою здійснення зберігання, розміщення та продажу рибної продукції, Ви будете вимушені здійснити встановлення додаткових систем вентиляції, витяжок, місць для відвантаження товару (яке заплановане взагалі біля під’їздів будинку), що в будь-якому разі призведе до втручання у огороджувальні та несучо-огороджувальні конструкції багатоквартирного будинку, а таке втручання без згоди співвласників багатоквартирного будинку відповідно до Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” є незаконним.


Більше того, без узгодженого проєкту такі дії можуть призвести до пошкодження будинка — появи нових тріщин, місць підтоплення, плісняви тощо — і навіть до його знищення. Упевнений, що співвласники багатоквартирного будинку зацікавлені в його збереженні та не мають жодного бажання перетворювати своє житло на пункт роздрібної торгівлі. Зроблю все, що від мене залежить, аби захистити інтереси співвласників багатоквартирного будинку, тому що кожен має право на комфортне та безпечне життя».