Вишиванка, день якої сьогодні відзначаємо, має давню історію. Та й сама історія ніби закодована в її символічних малюнках. Поряд із прапором, гімном, гербом України вишиванка — безумовно, є символом України. Хтось цю вишукану уквітчану візерунками пані вважає оберегом, хтось — даниною традиції, для когось це новий тренд у моді.

Але сьогодні для більшості українців це прояв патріотизму, внутрішньої свободи, символ національної об’єднання, демонстрації українськості, приналежності до свого народу.

Кількість людей, що вдягають ошатні національні сорочки, у нашому місті щороку зростає. Це зовсім юне свято швидко і легко прижилось у щирих, відкритих серцях патріотично налаштованих криворіжців, які носять вишиванки добровільно, без примусів і наказів.

У 2006 році чернівецькі студенти влаштували флешмоб, прийшовши до стін своєї альма матер у вишитих сорочках. Хвилю почали підхоплювати інші вузи та міста. Свято вишиванки виринуло з підсвідомості української нації, народилося в серцях українців — а вже потім було затверджене офіційно. Тому справжність і природність його незаперечна.

Сила Людей вітає всіх з цим красивим барвистим живим національним святом!