Відбулося погоджувальне засідання профільної комісії міськради з питань освіти і науки, де розглядали проект положення про конкурсний відбір директорів шкіл. Дуже гострою виявилася проблема відкритості передбачених у ньому процедур.

Представники демократичних партій, зокрема депутата міськради  Юлій Морозов, вимагають зробити відкритими не тільки публічні виступи претендентів, а й процес їх тестування, а також усі засідання конкурсних комісій.

Присутність на них представників ЗМІ та ведення відеозапису цілком виправдані, адже громадськість має підстави не довіряти членам комісій, на яких можуть тиснути, наприклад, посадовці. Юлій Морозов навіть нагадав, як минулого року йому фізично довелось відсунути начальника Саксаганського райво, щоб потрапити до приміщення, де проходило обговорення кандидатів на посаду директора.

Громадський активіст, голова ГО «Основи Свідомості» Віталій Фурманюк зазначив, що згідно із законом «Про доступ до публічної інформації» жодне засідання колегіального органу не може бути закритим для преси та громадськості.

Поборники закритості, як-от Тетяна Кріпак, розуміючи, що їхню позицію не поділяє питома частина громадськості, не говорять відкрито про свої бажання встановити керованих очільників закладів освіти. І тому заявляють, що вони цілком за відкритість конкурсів і лише проти відкритого тестування конкурсантів. А пояснюють свою позицію виключною турботою про психологічний стан майбутніх керівників! Зауважмо: людей, які керуватимуть немалими колективами. Людей, на плечі яких ляже величезна відповідальність, які просто не мають права бути вразливими аж настільки, щоб на звичайнісінькому екзамені втрачати свідомість чи від появи камер психічно травмуватися. Професія вимагає, щоб ці люди мали здорову психіку, були спокійними та врівноваженими під тисячами поглядів — не те що перед об’єктивом відеокамери.

Насправді ж зрозуміло: на тестах зі спостерігачами й камерами ніхто не зможе списати чи підтасувати білети, тож оцінка знань буде справедливішою, а шанси претендентів на місце директора — рівнішими.

На жаль, через нестачу голосів в проекті положення про конкурсний відбір директорів шкіл правка про відкритість усіх засідань конкурсної комісії поки ще не з’явилась. Боротьба триває, заплановане наступне засідання.