«Це повний розгром позиції монополіста», — такий висновок зробив Андрій Немченко, проаналізувавши рішення Великої Палати Верховного Суду, яка стала на бік мешканців будинку 42 по вул. Володимира Великого та зобов’язала «Криворіжгаз» встановити індивідуальні лічильники власним коштом.

Це народження тієї позитивної судової практики на користь споживача, до якої Андрій наполегливо й довго йшов разом з мешканцями, чиї права відкрито порушувало ПАТ «Криворіжгаз», і якою тепер може скористатись уся Україна.

Два роки тому Андрій Немченко вперше зіткнувся з тим, що «Криворіжгаз», користуючись своїм монопольним становищем, повністю ігнорує закон і чинить так, як йому вигідно.

За словами Андрія, місцева влада в особі мера Вілкула та його підлеглих повністю самоусунулась від перешкоджання незаконним діям підприємства, у деяких випадках навіть сприяла цьому. Зокрема, передавши газотранспортну систему міста йому в оренду. Саме з мовчазної згоди керманича встановлювались загальнобудинкові лічильники і робились нарахування, які значно перевищували норми споживання газу.

Встановлення загальнобудинкових приладів обліку газу монополісту було економічно вигідніше, ніж забезпечення людей індивідуальними лічильниками. Власне, відсутність квартирних приладів давала змогу заробляти на завищених нормах споживання.

Усе це і є підставою для подачі колективних позовів до суду.

Упродовж 2016–2017 років Андрій особисто допоміг запобігти встановленню загальнобудинкових лічильників приблизно на 200 будинках. Для цього доводилось виїздити до помешкань і блокувати незаконні дії газовиків. «Уже тоді я зрозумів, що необхідно заручитися підтримкою суду. Документ із фразою “Іменем суду” ставить на місце будь-кого. У тому числі й монополіста», — зазначає Андрій Немченко.

Перше рішення на користь криворіжців виніс суддя Саксаганського районного суду Володимир Прасолов. За словами представника споживачів, справу було розглянуто настільки об’єктивно, що це рішення в повному обсязі підтримала Велика Палата.

Є правові висновки вищої судової інстанції, а отже, усі підстави вимагати від монополіста виконання рішення. Тепер головне риторичне питання від Андрія: «Чи не час повертати незаконно взяте?»

З рішенням Великої Палати Верховного Суду ви можете ознайомитись у Реєстрі судових рішень

Читайте також: Хто потурає свавіллю Криворіжгазу і що допоможе захистити споживача – розповідає Андрій Немченко