Будматеріали, залишені робітниками після демонтажу старої бетонної зупинки, — наче й дріб’язок, особливо якщо згадати, що мешканці району «Осички» нарешті отримали новий зупиночний павільйон. Тим не менш, це і ризик травматизму, і наочна демонстрація теорії розбитих вікон: безлад має властивість накопичуватися.

До депутата Центрально-Міської райради від Сили Людей Дениса Колосовського звернулися мешканці вулиці Одоєвського та попросили допомогти у вирішенні проблеми.

Денис повідомив про ситуацію під час засідання райради 22 жовтня. На жаль, процес затягнувся, і під час наступного засідання, 5 листопада, депутат повторно озвучив питання із запитом щодо конкретних термінів виконання. Була надана обіцянка прибрати будівельне сміття до 9 листопада. 8 листопада мешканці повідомили Денисові, що на зупинці наведено лад.

Денис вдячний керівництву Центрально-Міського району за сприяння у вирішенні питання.

Далі — більше. Питання несанкціонованих звалищ — давній бич району з великим приватним сектором.
Денис Колосовський отримував сигнали про цю проблему з різних куточків району, тож 7 листопада разом із помічником Владиславом Нестеренком здійснив об’їзд нелегальних сміттєзвалищ на Карнаватці, Первомайці, Цегельному, Гданцівці. Відеонарис із візиту – тут.

Найнеприємніше вразила ситуація на Карнаватці. Склалося враження, що туди вивозять сміття з усіх будівництв міста: більше сотні куп сміття, ґрунт, цегла, побутова техніка, одяг… Зазначимо, що в травні цього року Денис зв’язувався з полком патрульної поліції міста щодо патрулювання Карнаватки й недопущення скидів сміття, але ентузіазму полісменів надовго не вистачило.

Сумно, що осередки засмічення створюють самі мешканці. Ті, кому ліньки йти на смітник або дочекатися вивезення. Крім того, нечесні «бізнесмени» беруть із людей гроші за вивезення сміття на полігон, а насправді лишають його в лісосмугах.

За підсумками об’їзду Денис направив депутатський запит із вимогою вжити негайних заходів щодо прибирання зазначених місць. Є відповідь, додана нижче. Питання вирішене частково, бюджет вичерпаний, але є надія на зміни із затвердженням кошторису на 2022 рік.

Вирішити цю проблему дуже складно, але можливо. Потрібні добросовісна позиція «Екоспецтрансу», взаємодія районної та міської влади, місцевих жителів та поліції.