Заступниця голови Центрально-Міської райорганізації Сили Людей, членкиня Ради Жіночих Ініціатив, велоактивістка Анна Атаманчук підтримала ініціативу ГО «Основи Свідомості» та взяла участь у циклі інтерв’ю з батьками учнів освітніх закладів. Своєрідний флешмоб організував Віталій Фурманюк задля висвітлення реального стану справ у школах та дитсадках нашого міста щодо порушення прав батьків і дітей.

Анна виступила проти поборів у школі. Детально пояснила, що таке бюджет школи, як він формується, як правильно, не порушуючи чинного законодавства, робити благодійні внески.

Рішення не платити фонди мама двох дітей прийняла ще два роки тому. Передусім через те, що не побачила, куди витрачаються кошти: «Коли я почала ставити питання, чому керівники закладів не збільшують їхню балансову вартість, мені показали звіт. Поставлені відповідні суми на збільшення балансу були, але разом з тим у ньому були вписані речі, на які ми здавали кошти додатково, зокрема килими, штори, постільна білизна».

Батькам варто знати, що шкільний бюджет формується за запитом директора до райвиконкому, який своєю чергою формує запит по району і відправляє дані до міськвиконкому. Там приймається бюджет на річній сесії, і гроші спускаються на район. Саме директор має зробити запит на фінансування потреб школи на наступний рік. Цей документ є в школі у вільному доступі. У грудні буде прийматись бюджет на наступний рік. У кінці лютого буде зрозуміло, яка школа наскільки профінансована.

За словами Анни, щороку до місцевого бюджету школи і дитсадки нашого міста повертають сотні тисяч невитрачених гривень, які потім наші «мудрі» керівники перетворюють на премії.
Щоб уникнути подібних ситуацій, активістка пропонує робити внески через платіжний сервіс EDUPEY, контролювати, куди були витрачені наші кошти, або ж створювати благодійні фонди на базі навчальних закладів і самим вирішувати, що потрібне школі.

Готівкою здавати вигідно лише директорам, учителям та відділам освіти.