АНДРІЙ НЕМЧЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ В ОГЛЯДІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ГІМНАЗІЇ №58

58 гімназія, розташована на затишній вулиці з гарним видом на водосховище, є унікальною. Й мова не про суміщення дошкільного та шкільного підрозділів. І навіть не про статус однієї з найстарших шкіл Саксаганського району.

Справа в тому, що школа за останні роки стала передовою завдяки участі в програмі «Енергосервіс».

Якщо коротко, програма передбачає договір із підрядником на певний термін. За умовами угоди, підрядник проводить термомодернізацію закладу і поступово отримує виплати за свої інвестиції за рахунок зекономлених коштів. Після закінчення договору обладнання переходить на баланс навчального закладу.

З тим, як працює програма, 8 квітня знайомилися члени постійної комісії міськради з питань реалізації стратегії розвитку міста та інвестицій, серед яких — депутат від Сили Людей Андрій Немченко. Адміністрація закладу, працівник виконкому та представники компанії, що проводить модернізацію, провели екскурсію до теплового пункту, де показали всі нюанси роботи системи.

Гімназія дбає про енергоефективність із 2019 року. Результати наочні: із жовтня 2020 по березень 2021 року заклад зекономив 74 гігакалорії, що еквівалентно 140 000 гривень.

Далі — слово Андрію Немченку:
«Тепловий пункт працює. Він коштуватиме місту 665 000 гривень. Організація, що встановлювала цей тепловий пункт, отримує прибуток з нашої економії. Це цілком розумно.
Єдине, що засмучує, — те, що з більш ніж 300 навчальних закладів у нас тільки 58 обладнані саме так. Тобто реально економлять лише один із п’яти або із шести.
Тому є до чого прагнути, є на що витрачати гроші. Це — яскравий приклад, це — більш логічний напрям фінансування, ніж збільшення витрат на утримання виконкомів, послуги таксі або мас-медіа для висвітлення незрозуміло чого».