Ніщо не вічне. Навіть супротив «Криворізької теплоцентралі».

Крок за кроком ОСББ «КР П’ять зірок» (вул. Симбірцева, 6) відвойовує права мешканців. Свого часу будинкові вдалося відстояти позиції в ситуації, коли на нього намагалися «повісити» борги старого ЖБК. Надалі з боями мешканці отримали індивідуальні договори з теплопостачальником.

Новий етап — перемога в суді над «Теплоцентраллю» та зобов’язання тепловиків узяти на облік лічильник у будинку. Кілька місяців затягування часу скінчились у четвер, 12 серпня. Цього дня представники підприємства прибули на Симбірцева, 6 з метою огляду лічильника для подальшого взяття на облік.

Під час цієї довгоочікуваної події були присутні депутати міськради від Сили Людей Андрій Немченко та Наталия Шишка. Андрій ще у 2018–2019 роках, у часи судової тяганини за право на індивідуальні договори, надавав мешканцям юридичну допомогу. Своєю чергою, Наталя послідовно відстоює право жителів будинку на справедливість як депутатка, журналістка та громадська діячка.

Представники тепловиків оглянули лічильник, внесли кілька зауважень щодо документації та технічних планів. Усе це може бути виправлене протягом трьох робочих днів. Як зазначила представниця Виконавчої служби Покровського району, опломбування лічильника та остаточне виконання рішення суду реально завершити вже до 19 серпня.

Це проміжна, але важлива перемога. Наступний крок — повернення переплати майже в 700 тисяч гривень, яка була незаконно нарахована мешканцям протягом минулого опалювального сезону.

Андрій Немченко зазначив, що справедливість не настала б, якби не послідовні дії мешканців будинку, суддів, поліції, Виконавчої служби Покровського району, криворізьких журналістів і депутатів.

Є небезпідставні сподівання, що з часом відносини будинків, які пішли у «вільне плавання», з енергопостачальниками не нагадуватимуть війну й вирішуватимуться за законом, а не «хотілками» менеджменту.