За запрошенням голови ГО «Основи свідомості» Віталія Фурманюка депутат Криворізької міськради Андрій Немченко 15 серпня відвідав школу №90 у Довгинцівському районі. Перед очима намалювалась картина: «Три десятки дітей підмітали територію, виносили сміття, перекопували клумби. Роботи велися без засобів захисту від пилу і це при тому, що є заборона використовувати дитячу працю для виконання будь-яких робіт».

Депутат, обурений побаченим, одразу відреагував і викликав наряд поліції, були підготовлені документи для порушення карної справи.

Та яким було здивування Андрія, коли директором школи виявилась депутатка Довгинцівської райради від «Оппозиційного блоку» Грищенко Людмила Дмитрівна, яку неодноразово ГО «Основи свідомості» попереджало про незаконність використання дитячої праці під час прибирання шкільної території.

Андрій Немченко нагадав, що ми виховуємо не «рабів» чи «гвинтиків» системи, а мислячих вільних людей, спроможних розбудовувати країну з європейськими цінностям, у якій діти мають влітку відпочивати, набиратися сил і позитивних вражень. А також закликав батьків звертатися до нього в разі виникнення подібних ситуацій.