Депутат Криворізької міськради Юлій Морозов відреагував на звернення ГО «Рух без меж» — організації, що захищає права людей з інвалідністю. Він подав на розгляд проєкт рішення, у якому пропонує зменшити витрати на оформлення (зокрема замість втрачених або вкрадених) та обмін паспортів для людей з інвалідністю І та ІІ категорій, дітей з інвалідністю й учасників бойових дій. Це планується зробити за рахунок звільнення цих категорій людей від оплати вартості адмінпослуги.

Зменшення вартості оформлення документів, що підтверджують особу, розширить доступ зазначених осіб до проходження лікування й реабілітації за кордоном, сприятиме впровадженню належного соціального захисту.

«Паспорт громадянина України є головним документом людини. Але. Розмір пенсії з інвалідності становить 1564 грн. Вартість оформлення паспорта у формі ID-картки — 345 грн; паспорта для виїзду за кордон — 682 грн. Мовою гаманця — 3 і 6 кілограмів м’яса відповідно. Або 22 і 44 відсотки від пенсії. Це багато. Звільнення від оплати вартості адміністративної послуги нам дуже необхідне! За великим рахунком, я би додав у перелік пільгових категорій і бездомних осіб та безпритульних дітей. В Одесі, наприклад, і в багатьох інших містах України таких категорій дев’ять. Та поки подивимось, як місто потурбується хоча б про три», — пояснює засновник ГО «Рух без меж» Юрій Понькін.

Юлій Морозов зазначив: «Зрозуміло, що це не проблема №1 для людей з інвалідністю чи АТОвців. Але ми кілька разів стикалися із ситуацією, коли людина мала термінову потребу поїхати на реабілітацію чи лікування за кордон. І завдяки приймаючій стороні з’являлася така можливість. Але тут все впиралося у відсутність закорднонного паспорта, який людині не видавався пріоритетом раніше. А час ішов на дні. Сподіваємося, підтримка міськрадою нашого проєкту рішення стане для цих категорій людей поштовхом отримати закордонний паспорт і ще хоча б трохи полегшить їхнє життя. Це точно в повноваженнях місцевої влади, і ми маємо не гаяти можливості спрощувати життя нашим землякам».