Депутатам Сили Людей Світлані Сові, Юлію Морозову, Андрію Немченко та Сергію Поповичу, які позивались з виконкомом міськради та Ярославною Андреєвою через відсутні здорового глузду звинувачення в розміщеній на сайті виконкому петиції, зокрема у співпраці з ДНР та ЛНР, суд відмовив у спростуванні недостовірної інформації та стягненні моральної шкоди.

Рішення виніс суддя Биканов, який не знайшов приводу себе — такого професійного і незамінного — відвести, хоч позивачі ласкаво просили його про це двічі. Беззаперечні підтвердження порушень суддею принципів судочинства він назвав, за словами Світлани Сови, бажанням «доколупатись» до нього, а своє рішення пояснив, мабуть, із скорботою в серці, відсутністю тих, кому можна передати таку складну справу, вирішення якої підвладне лише йому — Биканову Всемогутньому.

Що ж до відмови в позові депутатам, то тут ще цікавіше. Логічні умовивоводи професійного знавця закону, який дійсно блискуче навчився його обходити, вражають: «Позивачі є депутатами Криворізької міськради, а отже, публічними особами, тому відкриті для суворої критики і пильного нагляду громадськості, і межа допустимої критики щодо до таких осіб є значно ширшою». Поширену інформацію відповідно до ст. 277 ЦК України суд називає оціночними судженням.

Єдине забули служителі феміди, уточнити — критика має ґрунтуватись на правдивих підтверджених фактах, а не хворих фантазіях.

Ситуацію Юлій Морозов коментує так: «Виконком не вважає, що петиції повинні мати хоч щось спільне з правдою, а суд, який запевняє, що “всебічно і повно з’ясував всі фактичні обставини справи” не звертатиме увагу, що там суцільна брехня». Також зазначив, що напрошується висновок — «раз ми депутати, то про нас можна писати будь-яку брехливу маячню в петиціях, і це буде вважатися лише “оціночними судженнями”».

Продовжуючи захищати честь, гідність і ділову репутацію, депутати Сили Людей оголосили про намір подавати апеляційну скаргу на неправомірне рішення Центрально-Міського суду щодо відмови в позові та у відводі судді.