Захищаючи свою честь, гідність і ділову репутацію, депутати Сили Людей звернулися до Верховного Суду України, який направив справу на новий розгляд до першої інстанції. Підстава — порушення норм процесуального та матеріального права попередніми інстанціями, які відхиляли клопотання про витребування доказів, виклик свідків, долучення доказів, зокрема відеозапису звернення авторки петиції.

Нагадуємо: авторка петиції Ярославна Андрєєва звинуватила депутатів Сили Людей у зв’язках із так званими ДНР і ЛНР та в іншій подібній маячні, а виконком оприлюднював і розкручував про це відеоматеріал. Жінка не з’явилася на жодне судове засідання. Представники Андрєєвої та виконкому весь час стверджували, що поява авторки петиції в суді не є обов’язковою. Хоча депутати від Сили Людей наполягали на її присутності. Цього разу, навпаки, представниця виконкому заявила, що проведення засідання не має смислу без авторки петиції.

Світлана Сова зазначила: «Вимоги Верховного Суду рано чи пізно доведеться виконати, проте відповідачі, зокрема виконком Криворізької міської ради, намагатимуться відтягнути справу до “післявиборів”. З цієї причини у суді не з’явилися ні Ярославна Андрєєва, ні її представник».

Засідання довелося перенести на 25 вересня. Та є добра новина. Новий суддя, на відміну від Биканова, наступного засідання не зможе відхилити клопотання про витребування доказів, долучення доказів та виклик свідків і має дослідити всі обставини справи, бо це вимога Верховного Суду.