10 та 11 жовтня в Кривому Розі відбувся міжнародний велофорум. Він проводиться в Україні вже всьоме. Цього разу на форум приїхали представники велоорганізацій 29 міст України та п’яти країн світу – Білорусі, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Сербії.

Говорили та ділилися досвідом розвитку велотранспорту в Україні та наводили приклади європейського розвитку велоінфраструктури. Крім того, криворізькі велоактивісти провели гостей вело- та пішохідними цікавинками Кривого Рогу. У форумчан викликали захоплення індустріальні ландшафти, шахти та кар’єри нашого міста.

Один із засновників Міжнародного велофоруму Віталій Загреба з Яремчі, який, до речі, балотується на посаду голови у своєму місті від партії «Сила Людей», зазначив, що форум пройшов на дуже високому рівні. За словами Віталія, надихає те, що велорух об’єднує однодумців, адже на форумі з’ясувалось: від «Сили Людей» балотуватимуться до місцевих рад і криворіжці, і запоріжці.

Цими та іншими досягненнями, а також звітом за рік і планами на майбутнє поділилися дві велоорганізації – «Велокривбас» та «UBF» – на криворізькому велофорумі, який відбувся 15 жовтня.

Також криворізька велоспільнота запросила долучитися до акції «Я за вело» представників партії «Сила Людей». Юлій Морозов і Світлана Сова підписали декларацію від велоактивістів з конкретним переліком завдань. Це зокрема домовленість із майбутніми депутатами міськради про виділення не менше 5% щорічного автодорожнього бюджету на розвиток велоінфраструктури, створення та розвиток велопішохідних зон та велопарковок тощо.

Велофоруми та декларація Я за вело-2

На криворізькому велофорумі активісти познайомилися зі своїми колегами з інших організацій: Криворізького Союзу Велосипедистів та Пішоходів, Спеціалізованого Велосипедного Центру «Велобаза» та ГО «Кривбас фрірайт».

Окреслили проблеми, з якими стикаються ці громадські організації. А Костянтин Галамага, як активний велосипедист та учасник Незалежної профспілки гірників України, запросив до співпраці велоорганізації для вирішення проблем велосипедистів на великих підприємствах нашого міста.

Надихає те, що бачення проблем і їх розв’язання в багатьох активістів збігаються, це дає надію на об’єднання зусиль для змін та будування комфортних умов для всіх.

Неля Сауляк