4 березня членкиня Ради Дніпропетровської обласної організації Наталя Литвин взяла участь у презентації сервісу, який дає можливість вести облік благодійних внесків, візуалізувати всі бюджети, забезпечує прозоре і зрозуміле звітування за всіма витратами. Захід проходив за сприяння ГО «Основи свідомості» в криворізькому Консультаційному центрі по законодавству для громадських та благодійних організацій.

У ході обговорень з’ясовували, як розвивати школи не з кишені батьків, як аналізувати фінансову інформацію в навчальних закладах, яка роль громади та її представників щодо контролю діяльності комунальних закладів, яким чином громадські організації можуть співпрацювати з органами місцевого самоврядування щодо питань, пов’язаних з діяльністю освіти?

У вступному слові Віталій Фурманюк окреслив проблемні питання міста в цій галузі та досягнення ГО «Основи свідомості». Законодавчо обґрунтував питання учасників з благодійних внесків Денис Скворцов.

Під час презентації представник команди по впровадженню сервісу і наш однопартієць Дмитро Калінін продемонстрував приклади аналізування інформації та наголосив на необхідності виховання культури звітності.

На думку Наталі Литвин, упровадження Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, над яким вже кілька років працює волонтерська команда, є вкрай необхідним: «Працюю у школі, знаю про проблеми такого характеру ізсередини. Вважаю батьків повноправними учасниками навчально-виховного процесу. Тому їм важливо мати можливість самостійно проаналізувати видатки школи, спланувати можливість благодійної допомоги».

Освітянка переконана, що такий ресурс є знахідкою для батьків — найбільш активних запитувачів інформації про витрати коштів навчальних закладів. Школам буде цікаво і доречно використовувати систему в роботі.