Учора депутатку Оксану Кучер, яка прийшла в терміновій справі з надання допомоги літній людині, не пустили до департаменту охорони здоров’я через карантин!

Вісімдесятичотирирічна мешканка Центрально-Міського району зламала шийку стегна. Її швидкою доправили до міської лікарні №1. Безкоштовну ургентну допомогу — рентген і накладання гіпсу — близьким довелося оплатити. У той же день 22 липня бабусю відправили додому. Наступного дня рідні з’ясували, що сімейний лікар звільнився. Оглянути жінку, зробити їй необхідні подальші призначення знеболювальних нікому. У лікарні №3 запропонували лежачу пацієнтку привезти. Правда, чим — не підказали. Депутатка Оксана Кучер звернулася на урядову лінію, але відповідь треба чекати, а людина страждає.

В обласному управлінні охорони здоров’я Оксані порадили звернутися до управління охорони здоров’я Криворізької міськради. І тут кільце замкнулося. Незважаючи на депутатське посвідчення, у понеділок, 26 липня, Оксану Кучер не пропустили до святая святих через карантин. Мабуть, працівники управління охорони здоров’я не чули нічого про щеплення і маски, тому так ретельно тримають оборону. Звернення турботливо запропонували залишити у скриньці та ще раз подзвонити на урядову гарячу лінію.

«Згідно зі статтею 14 я маю право на терміновий прийом, якщо дуже важлива справа. Мене зобов’язані пропускати до будь-яких закладів на території мого району. А ця справа невідкладна! У лікарні бабусі призначили ліки лише на три дні. А що далі? Вона почала скаржитися на серце, погане самопочуття. Людину треба терміново оглянути. Якщо я як депутат не можу пробитися крізь товщу бюрократії та байдужості, то що говорити про простих людей? Який сенс у моєму посвідченні?!»

Нічого не змогла вдіяти й поліція, яку викликала Оксана Кучер у зв’язку з перешкоджанням депутатській діяльності згідно зі статтею ККУ 351.

«Звісно, я це не залишу так. Але ж від того, що я викликала поліцію, бабусі, якій потрібна термінова лікарська допомога, легше не стало. Невже в них нема батьків? Невже вони планують обійти старість самі? Тут же мова йде в першу чергу про людяність, здатність співпереживати. Мати в руках можливість допомогти і не використати її — ось це злочин!» — зазначила Оксана Кучер.

P. S. Тиждень тому депутатка безперешкодно заходила до міськвиконкому. Як зручно прикривати карантинними обмеженнями своє небажання працювати й допомагати людям і потім звернути всі негаразди в наших лікарнях на реформу.