8 листопада відбулося друге засідання Апеляційного суду Дніпропетровської області, де розглядалася апеляція ПАТ «Криворіжгаз» на рішення Саксаганського суду про визнання права мешканців будинку 42 по вул. Володимира Великого на встановлення індивідуальних лічильників газу за рахунок ПАТ «Криворіжгаз».

У якості свідка було запрошено головного інженера ПАТ «Криворіжгаз», який мав відповісти, за яких технічних умов в одних будинках установлюють індивідуальні лічильники, а в інших – ні.

Та яким було здивування, коли свідок вирішальним фактором при виборі виду лічильника назвала економічну складову. Пані інженер відверто зізналася: щоб у 181 квартирі будинку 42 встановити індивідуальні лічильники, потрібно 390 тис. грн, а на загальнобудинковий вони витратили лише 46,5 тис. Це ПРОСТО ДЕШЕВШЕ. Споживачі слушно спитали: кому саме дешевше — вам?

Суддя поцікавилась у представників ПАТ «Криворіжгаз», чому вони протягом усього минулого засідання стверджували, що причиною невстановлення індивідуальних лічильників була відсутність технічних можливостей? Відповідь приголомшила своєю простотою всіх присутніх: «Ми ПОМИЛИЛИСЬ»!

Відповідаючи на питання Андрія Немченка, який представляв у суді інтереси споживачів, чи були закладені кошти в тариф на встановлення індивідуальних лічильників, інженер пояснила: «Сума закладена лише на ті будинки, де нема можливості встановити загальнобудинкові лічильники».

Отже, у тарифі мешканців будинків, яким установили дешевші (для монополіста, звісно!) загальнобудинкові прилади обліку, була закладена оплата встановлення іншим споживачам індивідуальних приладів обліку, у кілька разів дорожчих для підприємства, але значно зручніших для споживачів!

Підсумовуючи результати засідання, юрист і депутат міськради Андрій Немченко зазначив: «Отже, керівництво Криворіжгазу саме без будь-якого погодження визначило будинки, де встановлюватиме загальнобудинкові лічильники.

У ході розгляду справи була доведена відсутність технічної причини встановлення загальнобудинкового лічильника і наявність економічної: економія коштів і небажання витрачати їх на створення комфортних умов для споживачів.

Таким чином, бачимо наочну ДИСКРИМІНАЦІЮ споживачів – мешканців Кривого Рогу за економічними ознаками, що своєю чергою заборонене Законом України «Про захист прав споживачів»». Про це Андрій Немченко також повідомив у суді.

Андрій звертає увагу на те, що головний інженер ПАТ «Криворжгаз» разом із представниками знову підтвердили факт оплати всіма мешканцями міста послуг з придбання й установлення населенню індивідуальних лічильників.